Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny

Program Aktywności Lokalnej Złota Jesień


Akcja wymiany surowców wtórnych na sadzonki

Anna Półtorak @ pt., 12/05/2017 - 10:15

W dniach 21 i 22 kwietnia na Placu Centralnym obchodzono Dni Ziemi. Z tej okazji odbyła się coroczna zbiórka surowców wtórnych, za oddanie których można było otrzymać sadzonki kwiatów i drzew. Po raz czwarty w akcji wziął udział Program Aktywności Lokalnej Złota Jesień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Mieszkańcy od początku roku zbierali plastikowe butelki, aby w rezultacie móc upiększyć ogrody powstające przed ich blokami. Udało się zebrać 1320 butelek, za które otrzymano 33 sadzonki (w tym pelargonie, cisy, ozdobne porzeczki oraz sadzonki kwiatów domowych).

PAL nawiązał współpracę z okolicznymi hotelami, które przekazały około 120 butelek. Pomysł zrodził się na tydzień przed finałem i spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz obietnicą pomocy w przyszłym roku, za co serdecznie dziękujemy Hotelowi Grand Felix i Arka Hotels.

Czytaj całość »


Kwietniowe działania w PAL Złota Jesień

Dorota Głowacka-Prus @ pt., 16/05/2014 - 13:44

 

11 kwietnia w Zespole Szkół HTS odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane z myślą o wspólnym wykonaniu ozdób wielkanocnych przez uczestników Programu Aktywności Lokalnej „Złota Jesień”.

Chętni na udział w zajęciach przybyli licznie i z głowami pełnymi ciekawych pomysłów na oryginalne pisanki, stroiki i świąteczne kartki z życzeniami. Zarówno młodsi, jak i starsi mieli okazję wykazać się zdolnościami manualnymi, a przede wszystkim miło spędzić czas w oderwaniu od przedświątecznej gorączki.  Każdy uczestnik mógł zabrać wykonane prace ze sobą i ozdobić nimi wielkanocny stół, gdzie na pewno prezentowały się wyjątkowo.

Czytaj całość »


Na początek- integracja!

Dorota Głowacka-Prus @ pon., 24/03/2014 - 14:50

W sobotę 1 marca w ramach Programu Aktywności Lokalnej „ Złota Jesień’ oraz „Sikorki” w Zespole Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira odbył się Bal Karnawałowy dla mieszkańców osiedla Złotej Jesieni oraz bloków przy ul. Sikorki i ul. Sołtysowskiej.

W zabawie uczestniczyły całe rodziny, najmłodsza uczestniczka przyszła na świat zaledwie tydzień temu. Niektórzy z uczestników wykazali się dużą inwencją w doborze stroju balowego- gościliśmy „superbohaterów” i postaci z bajek, a każdy przybywający otrzymał kolorowy kotylion. W programie były konkursy, zabawy oraz tańce. Wybrano i nagrodzono najładniejszą maskę karnawałową, stworzoną podczas warsztatów oraz rozdano nagrody za udział w konkursie gry w „siatkówkę” i kalambury.  

Czytaj całość »


PAL Złota Jesień 2014

Dorota Głowacka-Prus @ pon., 24/03/2014 - 14:35

Program  Aktywności Lokalnej  Złota Jesień działa w ramach projektu „Pora na aktywność” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizujemy do czerwca 2015 roku.

Program adresowany jest do mieszkańców osiedla Złota Jesień ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców bloków przy ulicy Złota Jesień 11 A i 11 B w Krakowie.

Celem naszego działania  jest wzrost aktywności i samodzielności mieszkańców osiedla Złotej Jesieni w rozwiązywaniu problemów tej społeczności.

W ramach programu oferujemy wsparcie grupowe i indywidualne dla wszystkich mieszkańców osiedla Złotej Jesieni.

Planowane działania:

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej Złota Jesień

Krzysztof @ pt., 14/02/2014 - 13:12

Dane kontaktowe:

Adres:                  os. Złotej Jesieni 11b
Animator:           Dorota Głowacka-Prus, tel. 780 511 833

Więcej informacji na temat PAL podamy wkrótce!

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE