Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej29 października - Wielkie Otwarcie Ogrodu Osiedlowego na Siemaszkach

Paulina Gosek @ pt., 04/11/2016 - 11:17

W dniu 29 października odbyło się Wielkie Otwarcie Ogrodu Osiedlowego na Siemaszkach. Pomysłodawczyniami projektu są mieszkanki os. Żabiniec i Siemaszek. Ogród powstał dzięki głosom mieszkanek i mieszkańców oddanym w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa w 2015 r. Projekt został wykonany przez Zarząd Zieleni Miejskiej przy współpracy z mieszkańcami i autorami projektu.

Program Aktywności Lokalnej „Sami dla siebie” już podczas głosowania był aktywnie zaangażowany w promocję projektu wśród mieszkańców. Natomiast terez, będziemy wspólnie z mieszkańcami działać, animować i tworzyć to wyjątkowe miejsce.

W dniu wielkiego otwarcia, na terenie ogrodu został zorganizowany wielki piknik dla mieszkańców. ZZM przygotował sadzonki i cebulki roślin do wspólnego zasadzenia, ułożony został regulamin korzystania z ogrodu, a uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej wraz z dziećmi przybyłymi na piknik stworzyli wspaniałego Stracha na wróble.

Piknikowi towarzyszyło piękne jesienne słońce oraz kawa, herbata, jabłka oraz świeże, domowe ciasto z owocami.

Czytaj całość »


13 październik - Akcja Ciuchowisko

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 17:48

W dniu 13 września odbyła się pierwsza edycja akcji "Ciuchowisko" w naszym PALu.

Mieszkańcy przynosili swoje niepotrzebne rzeczy, ubrania, zabawki, aby wymienić się nimi pomiędzy sobą.

Akcja ucieszyła się dużym powodzeniem. Wiele zabawek, książek oraz ubrań znalazło nowych właścicieli.

 

Akcja będzie powtórzona w przyszłym miesiącu.

 

Czytaj całość »


3 października 2016 - Już po przeprowadzce!

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 17:41

Remont i przeprowadzka do nowego lokalu PAL za nami.

Na szczęście nie przeprowadziliśmy się daleko - jesteśmy wciąż w naszym pawilonie pod nr. 31

Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do dalszego aktywnego uczestnictwa w działaniach PAL :)

 

Czytaj całość »


2 września 2016 - Malujemy plac gier podwórkowych

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 17:33

"Lepiej grać na podwórku, niż na kompie przy biurku".
Czytaj całość »


27 sierpnia 2016 - Piknik z okazji zakończenia wakacji

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 16:47

W dniu 27 sierpnia wspólnie z mieszkańcami zorganizowaliśmy Piknik z okazji zakończenia wakacji.

W tym dniu przez Programem Aktywności Lokalnej odbyła się sąsiedzka impreza, w której brali udział mieszkańcy ul. Siemaszki i najbliższych okolic.

Podczas pikniku odbywały się liczne atrakcje dla dzieciaków i dorosłych: wspólnie modelowaliśmy balony, puszczaliśmy wielkie bańki mydlane, tworzyliśmy plastyczne arcydzieła.

Uczestnicy pikniku przynieśli pyszne, domowe ciasta, którym towarzyszyła kawa i herbata.

 

Czytaj całość »


Wakacje 2016 - warsztaty, zabwy i noc filmowa

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 14:55

Program Aktywności Lokalnej „Sami dla Siebie” w okresie wakacyjnym zorganizuje zajęcia świetlicowe i sportowe. Organizowane warsztaty miały na celu propagowanie idei aktywnego spędzania czasu wolnego czasu dzieci i młodzieży oraz rozwijanie u dzieci zainteresowań oraz nowych umiejętności.

Podczas wakacji odbyły się turnieje gier planszowych, rozgrywki sportowe, mecze tenisa stołowego, wizyty w pobliskich parkach i na placach zabaw.

W ofercie wakacyjnej PAL znalazły się również warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy będą tworzyli prace plastyczne za pomocą różnorodnych technik: m.in. decoupage, quilling.

Zorganizowana została także Noc Filmowa dla dzieciaków i młodzieży.

Czytaj całość »


18 czerwca 2016 Projekt #świeżo_malowane na Siemaszkach

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 14:21

18 czerwca w godzinach od 15:00 – 18:00 na terenie zielonym przy placu zabaw ul. Zdrowa odbył się pierwszy piknik z projektu „Uwaga! Świeżo malowane” realizowanego przez Stowarzyszenie Zakład Usług Miejskich.

Czytaj całość »


10 czerwca 2016 Festiwal Programów Aktywności Lokalnej

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 14:11

W dniu 11 czerwca w godzinach 14:00-18:00 w PAL „Sami dla siebie” odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Programów Aktywności Lokalnej.  Z tej okazji na skwerku przed siedzibą PAL na mieszkańców Siemaszek i okolicy czekały liczne atrakcje, ciekawe warsztaty, wystawa zdjęć podsumowujących dotychczasowe działania w PAL oraz występ dziecięcej grupki tanecznej. Wszystko odbyło się w towarzystwie pysznych domowych ciast, kawy i herbaty.

Wszyscy goście mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych, podczas których własnoręcznie ozdabiali bawełniane torby oraz w warsztatach ogrodniczych poprowadzonych przez Mateusza – młodego ogrodnika, a także mieszkańca Siemaszek.

Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się przygotowane animacje dla dzieci: modelowanie balonów, puszczanie dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy.

Wszyscy mieszkańcy podczas festiwalu mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat osiedla na specjalnie przygotowanej przez animatora „ścianie pomysłów”.

Czytaj całość »


31 maj 2016 Piknik z okacji Dnia Dziecka w SP 107

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 13:52

W dniu 31 maja odbył się Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 107 w Krakowie.

Program Aktywności Lokalnej jak co roku włączył się w organizację pikniku dla dzieci z naszego sąsiedztwa.

Razem z wolontariuszami oraz rodzicami zorganizowaliśmy stanowisko animacyjne, gdzie malowaliśmy buzie, modelowaliśmy balony i organizowaliśmy czas najmłodszym uczestnikom pikniku.

Czytaj całość »


23.04. 16 Dni Ziemi w dzielnicy IV

Paulina Gosek @ czw., 03/11/2016 - 13:37

Z okazji Dni Ziemi włączyliśmy się w akcję sprzatania terenu zielonego przy terenie rzeki Białuchy. 

Akcja zainicjowana była przez Radę Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE