Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejDzień Kobiet na Azorach.

Anna Półtorak @ pt., 10/03/2017 - 09:30

Informuję, że w ramach zadań Działu Rewitalizacji Społecznej MOPS Kraków,
w Programie Aktywności Lokalnej ,,Azory” ul. Jaremy 1, w dniu 8 marca br. odbyło się wyjątkowe wielopokoleniowe spotkanie dla aktywnych mieszkanek osiedla z okazji Dnia Kobiet. W miłej atmosferze seniorki wspominały ówczesne obchody tego wyjątkowego dnia. Nie zabrakło opowieści o goździkach i rajstopach. Młodsze panie wspominały zapach frezji. Całość spotkania dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez mieszkanki,  które w ramach warsztatów kulinarnych również odbywających się w PAL przygotowały słodkie naleśnik i ciasto. Pamiątkowe zdjęcia wykonał dla wszystkich świętujących reporter z gazety ,,Fakt”.

Czytaj całość »


,,Szachy między Nami"

Marzena Bugaj @ wt., 30/06/2015 - 13:11

W imieniu mieszkańców os. Azory serdecznie zapraszamy na finał mini projektu społecznego  pt. ,,Szachy między Nami", który odbędzie się w dniu 4 lipca 2015 roku w Parku przy ul. Palacha w godz. od 11.00 do 14.00.
Na wszystkich uczestników czeka wiele ciekawych i bezpłatnych atrakcji. Wszelkie informacje zawarte są na głównej stronie MOPS Kraków.

 

Zachęcamy Wszystkich do udziału
           Animatorzy Lokalni

Czytaj całość »


Warsztaty dla rodziców z zakresu edukacji ekonomicznej

Marzena Bugaj @ wt., 05/05/2015 - 09:29

    Animatorzy Lokalni z PAL ,,Nasze Sprawy" serdecznie zapraszają mieszkańców osiedla Azory, na bezpłatne warsztaty pt. ,,Projekt Finansowy Dziecko" w dniu 25.05.2015 roku o godz. 11.00 do Punktu PAL ul. H. Modrzejewskiej 8.
Celem spotkania jest zwiększenie świadomości finansowej rodziców oraz nabycie  praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia budżetu domowego, planowania wydatków i oszczędzania jak również omówienia zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego zadłużenia się w sytuacji powiększenia się rodziny.
Zajęcia poprowadzi mieszkanka Azorów a tym samym trenerka p. Beata Wojciechowska - Jasion. Czas trwania spotkania ok 2 godzin.

  Wszelkie dodatkowe informacje na temat warsztów można uzyskać w PAL ,,Nasze Sprawy" oraz pod nr tel. 660-637-858, 660-637-83.

 

ZAPRASZAMY!!!
Marzena Bugaj
Aneta Waszczuk

Czytaj całość »


Wesołych Świąt!!!

Marzena Bugaj @ pt., 03/04/2015 - 11:33

Życzymy Wam Kochani, aby te Święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc,

wiosenną radość, świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję!!!

 

 

Czytaj całość »


Niezapomniana wystawa w Stolicy...

Marzena Bugaj @ ndz., 15/02/2015 - 13:53

     W dniu 12.02.2015r animatorzy lokalni wspólnie z beneficjentami PAL ,,Nasze Sprawy" udali się do Narodowej Galerii Sztuki ,,Zachęta" w Warszawie  w celu obejrzenia poruszającej wystawy pt. ,,Postęp i Higiena". Pomysł zapoznania się z tego typu sztuką narodził się podczas warsztatów pt.,,Chwila dla Siebie", na których mieszkańcy Azorów poruszają ciekawe tematy związane z wydarzeniami XXI wieku. Warsztaty wyjazdowe przyczyniły się do uświadomienia beneficjentom roli życia oraz ukazania codziennych struktur i mechanizmów w których funkcjonujemy. Prezentacja skłaniała również do rozważań etycznych. Temat wystawy przyczynił się do ciekawej a zarazem trudnej rozmowy między osobami na temat współczesnego człowieka. Odczucia, emocje i myśli wywołane prezentacją ukazały  ide innowacyjnego postępu i kierunku w jakim zmierza współczesna modernizacja życia.

Czytaj całość »


Taniec Orientalny na Azorach...

Marzena Bugaj @ czw., 18/12/2014 - 13:12

      Jesteśmy po pierwszych zajęciach  nauki tańca orientalnego. W ramach treningu kompetencji społecznych odbyły się warsztaty, na których uczestniczki PAL poznały historię tańca brzucha wykonywanego przez kobiety. Było magicznie i wesoło.

Zapraszamy na kolejne zajęcia w dniu 6 stycznia 2015 roku o godz. 14.00 w PAL ,,Nasze Sprawy".

Czytaj całość »


Święta tuż tuż......

Marzena Bugaj @ pon., 15/12/2014 - 14:26

W dniu 10 grudnia o godz. 16.00  obyło się podsumowanie działań  PAL ,,Nasze Sprawy" podczas uroczystej wigilii. Animatorzy Lokalni wyróżnili liderów za całoroczne działania, przekazując na ich ręce dyplomy oraz symboliczne upominki. Podczas spotkania panowała rodzinna atmosfera.

Miłym zaskoczeniem dla Wszystkich obecnych było przybycie Świętego Mikołaja, który obdarował Nas pięknymi upominkami.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wyjątkowe spotkanie pełne miłych wspomnień oraz ogromny wkład pracy w przygotowanie słodkiego  poczęstunku i paczek dla najmłodszych.

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za przybycie do PAL:)

Czytaj całość »


Przygotowania do zbliżających się Świąt...

Marzena Bugaj @ pon., 15/12/2014 - 13:37

W PAL na Azorach ruszyły wielkie przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Animatorki Lokalne wspólnie z mieszkańcami wykonały  na zajęciach plastycznych oraz warsztatach z rękodzieła artystycznego piękne ozdoby świąteczne, które ozdobią Naszą choinkę.

 

Czytaj całość »


Zmysłowy taniec dla Pań w każdym wieku...

Marzena Bugaj @ śr., 03/12/2014 - 15:29

 Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na bezpłatne zajęcia nauki tańca brzucha, które odbywają się w każdy wtorek w godz. od 14.00- 15.15 w Punkcie PAL ,,Nasze Sprawy".
Zapewniamy interesujące spędzenie wolnego czasu i poznanie historii tego magicznego tańca.

 

ZAPRASZAMY
Animatorzy Lokalni
wtorek 14.00-15.15
PAL ,,Nasze Sprawy"
ul. H. Modrzejewskiej 8

 

 

   

 

Czytaj całość »


Zumba na Azorach...

Marzena Bugaj @ śr., 03/12/2014 - 14:51

Zapraszamy dzieci i młodzież z osiedla Azory na bezpłatne zajęcia ZUMBY KIDS,  które odbywają się w każdy wtorek w godz. od 15.00 do 16.00 w Szkole Podstawowej Nr 113. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego  instruktora.

ZAPEWNIAMY:
- przyjemną atmosferę
- miłą zabawę
- program dostosowany do wieku
- naukę tańca

 

WSZELKIE INFORMACJE można uzyskać w PAL ,,NASZE SPRAWY"
ul. H. Modrzejewskiej 8
tel. 660-637-858
tel. 660-637-83

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE