Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej

Program Aktywności Lokalnej „Na Olszy”


zmiana siedziby PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ wt., 04/10/2016 - 10:14

Informujemy, iż od 26 września b.r. siedziba PAL "Na Olszy" znajduje się przy ul. Brogi 26 (w budynku Spółdzielni "Domy Pogodnej Jesieni"). Obszar działań PAL zostaje bez zmian.

Zapraszamy serdecznie

Czytaj całość »


Festiwal PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ pon., 18/07/2016 - 14:12

12 czerwca odbył się Festiwal Programu Aktywności lokalnej „Na Olszy”. Inicjatywa ta miała na celu przedstawienie działalności PAL oraz zachęcenie mieszkańców do włączenia się w działania i aktywność na rzecz swojej społeczności lokalnej.

Tego dnia na mieszkańców czekała moc atrakcji. W biurze PAL oraz na terenie osiedlowego boiska przy ul. Żytniej odbyły się m.in:

Czytaj całość »


spotkanie Klubu Podróżnika w ramach II Tygodnia Pracy Socjalnej w Krakowie

Elżbieta Sarnek @ pon., 11/04/2016 - 14:32

     Już 12-go kwietnia (wtorek) o godz. 17.30 w biurze PAL "Na Olszy" przy ul. Wiśniowej 3/3 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, które będzie jednym z wydarzeń w ramach II Tygodnia Pracy Socjalnej w Krakowie.

Tematem spotkania, które poprowadzi Pani Krystyna, nasza aktywna mieszkanka, będzie Wenezuela. 

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji na temat Tygodnia Pracy Socjalnej i innych wartych uwagi wydarzeń można znaleźć na stronie: https://otwartaprofesja.wordpress.com/program2016/.

 

Kontakt:

Program Aktywności Lokalnej „Na Olszy”

Kraków, ul. Wiśniowa 3/3

Tel. 780 511 835 oraz 660 637 857

e-mail: pal5 [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Czytaj całość »


Akcja młodzieży PAL "Na Olszy" - "Wspieraj psiaka i kociak" 2016r.

Elżbieta Sarnek @ pon., 01/02/2016 - 18:30

Przez cały miesiąc styczeń młodzież  z PAL „Na Olszy” wraz z streetworkerem prowadziła akcją  „Wspieraj psiaka i kociaka” : stworzyli plakat, rozwieszali plakaty na osiedlu, koordynowali zbiórkę.  Zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt prowadzona była wśród mieszkańców osiedli Olsza i Olsza II.  Społeczność lokalna bardzo aktywnie zaangażował się w akcję. Ogółem w zbiórce wzięło udział 26 osób . W dniu  28.01.2016r. młodzież PAL udała się do Schroniska „Psie Pole” w Racławicach,  gdzie wręczyli zebrane rzeczy,  mogli zobaczyć warunki w jakich zwierzęta żyją, dowiedzieć się o funkcjonowaniu schroniska i adopcji.  Było to piękne doświadczenie, które uwrażliwiło uczestników na los bezdomnych zwierząt.

Dziękujemy bardzo mieszkańcom za zaangażowanie się w tegoroczną akcję i mamy nadzieję, że za rok również bedziemy mogli wesprzeć zwierzęta.

 

Czytaj całość »


Akcja młodzieży Pal "Na Olszy" - "Paczka dla dzieciaczka"

Elżbieta Sarnek @ wt., 22/12/2015 - 14:56

Akcja młodzieży PAL „Na Olszy”  „Paczka dla dzieciaczka”  dobiegła końca. Mieszkańcy zaangażowali się bardzo chętnie w zbiórkę. Zebraliśmy  zdecydowanie więcej  niż w ubiegłym roku: słodyczy, artykułów plastycznych, gier i zabawek edukacyjnych oraz maskotek. W tegoroczną akcję zaangażowała się również Śródmiejska Biblioteka Publiczna, Filia 7, dzięki której pomocy zbiórka przebiegała sprawniej. Mieszkańcy mogli przynosić rzeczy oprócz siedziby naszego biura przy ulicy Wiśniowej również do blisko nas usytuowanej siedziby Biblioteki. Ogółem w akcję zaangażowało się 50 osób. Uwieńczeniem akcji „Paczka dla Dzieciaczka”  była wizyta  w dniu 18.12.2015r. wraz z młodzieżą PAL w  Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Podczas spotkania wręczyliśmy 26 świątecznych paczek dla dzieci, przeprowadziliśmy konkursy i zabawy oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Był to bardzo miły i pełen wrażeń czas. Największą nagrodą dla nas był uśmiech i radość obdarowanych dzieci. Liczymy, że w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować akcję i włączy się w nią jeszcze większa liczba mieszkańców.

 

Czytaj całość »


Warsztaty motywacyjno - edukacyjno w PAL " Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ czw., 17/12/2015 - 14:06

W dniu 16.12.2015r. w biurze Programu Atywności Lokalnej " Na Olszy" odbyły się warsztaty motywacyjno- edukacyjne dla młodzieży z udziałem gościa specjalnego z Drużyny Mistrzów Romana Bosskiego. Porozmawialiśmy wspólnie o sporcie, muzyce, pasji czyli trzech kluczowych hasłach fundacji Drużyny Mistrzów, narkotykach, rozwoju duchowym, podejmowaniu decycji życiowych oraz problemach, które napotykają każdego z nas w życiu codziennym. Zebrała się liczna grupa młodzieży z Pal "Na Olszy"  oraz kilku młodych ludzi z PAL 2 streetwork wraz z streetworkerem Łukaszem, którzy w skupieniu słuchali motywacyjnego przemówienia Romana Bosskiego.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i przeprowadzone warsztaty Romanowi Bosskiemu z Drużyny Mistrzów.

Czytaj całość »


spektakl "Szansa" w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

Elżbieta Sarnek @ śr., 09/12/2015 - 12:14

Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Polskie Towarzystwo Kulturalne, Oddział w Krakowie serdecznie zaprasza na spektakl „Szansa”, na podstawie Opowieści wigilijnej Karola Dickensa, który odbędzie się 13 grudnia 2015 r o godz. 17.00 w Klubie 303 Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta os. Dywizjonu 303 nr 1. Wstęp wolny.

 

Jak wiemy, niektóre rzeczy nigdy nie wychodzą z mody. Klasyka pozostaje klasyką, ale ubrana w nowoczesną oprawę może wydać się nam o wiele bliższa niż sądzimy. Opowieść wigilijna Karola Dickensa jest jednym z takich przykładów klasyki, którym zainspirowała się grupa teatralna " Coś do powiedzenia".

 

Czytaj całość »


Festiwal Gier Logicznych na Olszy

Elżbieta Sarnek @ śr., 09/12/2015 - 12:04

W najliższą sobotę 12 grudnia zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnym Festiwalu Gier Logicznych.

Festiwal Gier Logicznych jest doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu wraz z całą rodziną. Tu uczestnicy mają możliwość wytężenia swojego umysłu, poćwiczenia zręczności jak i  strategicznego myślenia.

Festiwal odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015 r od godz. 11.00 do godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 95 ul. Wileńska 9 w Krakowie.

Organizatorami Festiwalu są: Polskie Towarzystwo Kulturalne Oddział Kraków, Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury al. 29 Listopada 102, w Krakowie.

Wolontariusze Polskiego Towarzystwa Kulturalnego zapoznają uczestników z regułami prezentowanych gier logicznych a później pozostaje już tylko dobra zabawa. W trakcie festiwalu można zagrać w takie gry jak np.: Quarto, Pentago, Off Board, itp. Jednak zawsze największym zainteresowaniem wśród małych jak i dużych uczestników Festiwalu cieszy się gra zręcznościowa Speed Stacks polegająca na jak najszybszym układaniu kubków w odpowiedniej, ustalonej regułami gry, kolejności.

Czytaj całość »


Budki na książki na Olszy II

Elżbieta Sarnek @ pt., 04/12/2015 - 09:14

W środę, 9 grudnia 2015 r., w godzinach 17.00-19.00 w budynku Społecznego Gimnazjum nr 8 Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 odbędzie się spotkanie inaugurujące kolejny etap Pilotażowego Programu Rehabilitacji Osiedli Ugorek i Olsza II.

Rozpoczynamy kolejny etap Pilotażowego Programu Rehabilitacji Osiedli Ugorek i Olsza II. Jego częścią mają być projekty dotyczące poprawy jakości życia na osiedlach, w tym przede wszystkim te zaproponowane przez społeczność lokalną.

Pierwsze pomysły na poprawę jakości życia na objętych programem osiedlach zostały zgłoszone w 2013 r. podczas warsztatów „Future City Game – Gra Miasto Przyszłości”. Jedną z takich idei, która następnie znalazła uznanie w oczach mieszkańców podczas plebiscytu, był pomysł na powstanie na osiedlu Olsza II małych budek na książki, funkcjonujących na zasadzie darmowych biblioteczek.

Czytaj całość »


Świąteczna akcja młodzieży PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ pt., 20/11/2015 - 12:00

Już po raz drugi młodzież z Programu Aktywności Lokalnej "Na Olszy" organizuje wśród mieszkańców osiedla Olsza i Olsza II  zbiórkę słodyczy, pluszaków, zabawek, gier edukacyjnych itp., aby z zebranych artykułów stworzyć świąteczne paczki dla dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu. Akcja w tym roku przebiega pod nazwą  "Paczka dla dzieciaczka".

Zapraszamy mieszkańców do włączenia się w akcję - szczegóły na plakacie.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE