Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej

Program Aktywności Lokalnej „Azory”


Amazonia oczami dzieci - warsztaty edukacyjne w pal "Azory"

Anna Półtorak @ śr., 07/06/2017 - 11:41

W dniu 19 maja w Programie Aktywności Lokalnej ,,Azory” odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne pt. ,, Amazonia – skarby lasu tropikalnego” dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Osobą prowadzącą była pani Dominika Wałaszek. 15 osobowa grupa 3-latków aktywnie uczestniczyła
w zajęciach przyrodniczo – plastycznych, poznając gatunki zwierząt i roślin, zamieszkujących wiecznie zielone lasy równikowe Ameryki Południowej. Dodatkową atrakcją było wspólne rozwiązywanie łamigłówek oraz projektowanie własnej sadzonki storczyka. Warsztaty miały na celu rozbudzenie ciekawości, zachęcenie do poznawania świata oraz kreatywnej i twórczej zabawy w celu kształtowania prawidłowego rozwoju u dzieci.

Czytaj całość »


Już powstaje "Krakowski ogród społeczny Azory"

Anna Półtorak @ pt., 12/05/2017 - 10:41

Na osiedlu Azory od maja 2016 roku powstaje Krakowski Ogród Społeczny. Mieszkańcy uczęszczający na co dzień do Programu Aktywności Lokalnej ,,Azory” wspólnie z partnerami lokalnymi podjęli działania stworzenia przestrzeni służącej rekreacji, edukacji, jak również poprawieniu estetyki i jakości życia między blokowiskami. Od kwietnia 2017 roku intensywnie ruszyły prace ogrodnicze. Obecnie udało się ogrodzić specjalnym płotkiem zakupionym ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej teren, który stopniowo jest upiększany przez nasadzenia roślin. Mieszkańcy osiedla zorganizowali i samodzielnie zasadzili róże, piwonie i tuje. Dodatkową atrakcją okazała się spirala ziołowa. Animatorzy lokalni serdecznie dziękują Pani Monice Doroszkiewicz – prezes Fundacji ,,Głos Serca”, która w wolnym czasie pomaga przy pracach w ogrodzie, dzieląc się wiedzą na temat tworzenia tego typu miejsca oraz służąc pomocą przy organizacji wszelkich potrzebnych rzeczy.

Czytaj całość »


PAL Azory na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym.

Anna Półtorak @ pt., 12/05/2017 - 10:26

W dniu 9 maja 2017 roku mieszkańcy osiedla aktywnie działający w Programie Aktywności Lokalnej ,,Azory” zwiedzili Ogród Botaniczny. Pomysł ten był inspiracją tworzonego na osiedlu Ogrodu Społecznego, w którym liderzy PAL na co dzień wkładają całe serce upiększając teren zielony między blokami. W ramach zorganizowanego wyjścia wzmacniającego więzi sąsiedzkie oraz wspólne zainteresowania dotyczące przyrody, narodziły się nowe pomysły związane z osiedlowym ogrodem.

Czytaj całość »


"Spotkanie świąteczne w Programie Aktywności Lokalnej Azory"

Anna Półtorak @ pt., 21/04/2017 - 10:59

W dniu 12 kwietnia w Programie Aktywności Lokalnej "Azory" odbyło się spotkanie przedświąteczne przy wielkanocnym stole. Animatorki lokalne wraz mieszkańcami osiedla przygotowali tradycyjne potrawy. Nie zabrakło świątecznych życzeń oraz wspomnień nawiązujących do tradycji z wcześniejszych lat.


 

Czytaj całość »


Harmonogram Klubu Rodziców na kwiecień 2017r.

Anna Półtorak @ śr., 29/03/2017 - 11:02

                          

Serdecznie zapraszamy krakowskie rodziny do Klubów Rodziców działających przy Programach Aktywności Lokalnej. Wszystkie zajęcia w ramach Klubów Rodziców są bezpłatne.

 

Harmonogram Klubów Rodziców – kwiecień 2017 r.

 

 

Klub Rodziców 

              Program Aktywności Lokalnej „AZORY

ul. Jaremy 1, Kraków

tel.: 695-802-278

 

4 KWIETNIA  wtorek  godz. 11.00 - 12.00

Czytaj całość »


Warsztaty z rękodzieła artystycznego.

Anna Półtorak @ pt., 10/03/2017 - 13:39

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców z osiedla Azory do punktu PAL  ul. Jaremy 1 w każdą środę od 16.00 do 19.00 na warsztaty z rękodzieła artystycznego oraz do kącika malucha. Pod fachowym okiem osoby prowadzącej, dzieci, młodzież oraz seniorzy wykonują inspirujące prace.
W kąciku malucha zapewniamy ciekawe i edukacyjne zabawy dla najmłodszych, pomoc w odrabianiu lekcji i wiele innych atrakcji.

Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej „Azory”

Aneta Waszczuk @ pt., 07/02/2014 - 11:14

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie Filia nr 2 realizuje w ramach projektu „Pora na aktywność” Program Aktywności Lokalnej (PAL) „Nasze Sprawy”. Program od stycznia realizowany jest przy ul. Modrzejewskiej 8, a jego odbiorcami są mieszkańcy Azorów. 

Celem programu jest aktywizacja społeczna i wzrost integracji mieszkańców osiedla Azory, wzmocnienie ich w pełnieniu ról społecznych oraz zaangażowanie na rzecz społeczności. W ramach Programu ma powstać lokalne miejsce integrujące społeczność, pozwalające na miłe spędzenie wolnego czasu przy kawie czy herbacie.

 

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE