Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejOTWARCIE SEZONU SPORTOWEGO W PAL SIKORKI: SIKORKI NH vs ZIOMKI-POZIOMKI

Dorota Głowacka-Prus @ śr., 09/04/2014 - 12:31

5 kwietnia odbył się inaugurujący wiosenny sezon sportowy mecz towarzyski między reprezentacjami bloku przy ul. Sikorki 15 (Nazwa drużyny: Sikorki NH) oraz ul. Sołtysowskiej 10 C (Nazwa drużyny: Ziomki-Poziomki).

Inicjatywa organizowania rozgrywek sportowych pomiędzy mieszkańcami obu bloków narodziła się podczas spotkań Grupy Aktywności Lokalnej PAL Sikorki.  .       …Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor spotkanie udało się rozegrać na boisku przy Szkole Podstawowej nr 156, ul.Centralna 39.

Czytaj całość »


Spotkanie Grupy Aktywności Lokalnej w PAL Sikorki

Dorota Głowacka-Prus @ pon., 24/03/2014 - 14:28

Kolejne spotkanie Grupy Aktywności Lokalnej w PAL Sikorki przypadło na 4 marca - ostatni wtorek karnawału.

Z tej okazji członkowie grupy postanowili zorganizować wspólne smażenie pączków. Jedna z uczestniczek przygotowała ciasto, a następnie każdy ze zgromadzonych, niezależnie od wieku, miał okazję spróbować swych sił w ich nadziewaniu i lepieniu. Najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania była oczywiście degustacja ostatkowych wyrobów.

W tej miłej atmosferze zrodziła się inicjatywa rozegrania turnieju piłkarskiego między drużynami bloków przy ul. Sikorki oraz Sołtysowskiej. Liczymy, że dzięki zaangażowaniu uczestników i sprzyjającej wiosennej aurze, pomysł uda się szybko zrealizować 

Czytaj całość »


PAL SIKORKI 2014

Dorota Głowacka-Prus @ pon., 24/03/2014 - 14:18

Program Aktywności Lokalnej  Sikorki

Adresowany jest do wszystkich mieszkańców ulicy Sikorki i Sołtysowska ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców bloków przy ulicy Sołtysowskiej 10 c. i ul.Sikorki 15 w Krakowie.

Z oferty mogą korzystać również mieszkańcy ul. Centralnej, Kamionka i Na Załęczu.

Celem głównym programu jest aktywizacja społeczna i wzrost integracji mieszkańców z ul. Sikorki i Sołtysowskiej oraz osób związanych z nimi zawodowo, społecznie, edukacyjnie.

W ramach programu oferujemy wsparcie grupowe i indywidualne dla każdego mieszkańca :

Zajęcia stacjonarne w siedzibie PALul. Sikorki 15:

Czytaj całość »


Gra miejska Nasze Czyżyny

Dorota Głowacka-Prus @ pt., 24/05/2013 - 12:25

Serdecznie zapraszamy do:

gry miejskiej "Nasze Czyżyny" realizowanej w ramach działań środowiskowych PAL. Startujemy w dniu 26 maja 2013 roku o godz. 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego Al. Jana Pawła II 39. Rejestracja uczestników w godz. 12.00-13.00 w punkcie startowym Muzeum Lotnictwa, który równocześnie jest punktem końcowym gry. Koniec gry przewidziany na godzinę 16.30. Na najlepsze zespoły czekają nagrody rzeczowe! Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie festynu " Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom"

Gra miejska odbywa się na terenie dzielnicy XIV Czyżyny, uczestnicy będą wykonywać zadania mi.in w punktach zlokalizowanych  w PAL Sikorki, Rada Dzielnicy XIV Czyżyny, Klub 303, Parku AWF i …jeszcze innych miejscach….można je będzie poznać uczestnicząc w grze.

W każdym z punktów na uczestników czekają nasi agenci, którzy przydzielają zadania i oceniają ich wykonanie przez zespół. Punkty zostaną wpisane do Karty Zadań , którą wraz z instrukcją i mapą gry uczestnicy otrzymają przy rejestracji.

Czytaj całość »


Gra Miejska Nasze Czyżyny

Dorota Głowacka-Prus @ pt., 24/05/2013 - 11:33

Czytaj całość »


PAL SIKORKI 2013

Dorota Głowacka-Prus @ pt., 24/05/2013 - 08:09

Program Aktywności Lokalnej (PAL)  Sikorki działa w ramach projektu „Pora na aktywność” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Od stycznia 2013 r. realizujemy w ramach MOPS Kraków Filia nr 9 nową odsłonę Programu Aktywności Lokalnej Sikorki, który adresowany jest do wszystkich mieszkańców ulicy Sikorki i Sołtysowska ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców bloków przy ulicy Sołtysowskiej 10 c. i ul.Sikorki 15 w Krakowie. Z naszej oferty mogą korzystać również mieszkańcy ul. Centralnej, Kamionka i Na Załęczu.

Projekt realizujemy do końca 2013 roku.

NASZA OFERTA

zajęcia stacjonarne w siedzibie PAL ul. Sikorki 15, m.in.:

Czytaj całość »


PAL Sikorki zaprasza na październikowe zajęcia w Klubie Sikorki:

Dorota Głowacka-Prus @ śr., 26/09/2012 - 12:34

 

W każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00 oraz wtorek od 15.00 do 17.00 spróbujemy wspólnie opanować podstawy rękodzieła artystycznego w ramach Warsztatów twórczości – zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku, którzy lubią rzeczy niezwykłe i oryginalne i chcieliby nauczyć się wykonywać je samodzielnie.

czwartki od 18.00 do 20.00 zapraszamy na zajęcia przeznaczone dla miłośników gier planszowych oraz towarzyskich (m.in. Scrabble, Twister, rozmaite klocki i układanki) – każdy, kto lubi spędzać czas w miłym towarzystwie i nie boi się podjąć wyzwania na pewno znajdzie coś dla siebie! Oprócz tego można będzie także potrenować celność dzięki grze w rzutki oraz stać się mistrzem zręczności ćwicząc zabawę diabolo. 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Klubie Sikorki.

Czytaj całość »


"Akcja recyklingowa" w PAL Sikorki.

Dorota Głowacka-Prus @ śr., 25/04/2012 - 13:45

 W dniu 21.04.2012 roku w ramach działań  Programu Aktywności Lokalnej  „Sikorki” została przeprowadzona druga „Akcja recyklingowa” przy okazji odbywającej się w Krakowie co roku  imprezy- Dni Ziemi i  kolejnej odsłony akcji Sadzonki za surowce wtórne. Wystarczyło  przynieść 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych lub 20 zużytych baterii, aby otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych i krzewów. Zbiórka surowców odbywała się w piątek i sobotę (20 i 21 kwietnia) w godzinach 11.00 – 16.00  na terenie Szkoły Podstawowej Nr 124 przy ul. Weigla 2 w Krakowie-Bieżanowie

Czytaj całość »


FERIE U SIKORKI

Dorota Głowacka-Prus @ śr., 08/02/2012 - 08:12

Program Aktywności Lokalnej Sikorki  w okresie ferii ( tj.13.02.2012 do 24.02.2012 roku ) zaprasza na:

Czytaj całość »


Wiosenne porządki na Sikorkach

Dorota Głowacka-Prus @ pt., 20/05/2011 - 06:42

 
 
16 kwietnia br. odbyło się wielkie przedświąteczne sprzątanie terenu wokół bloku przy ul. Sikorki 15. Mieszkańcy, zachęceni przez animatora lokalnego z PAL ochoczo zabrali się do pracy. Wszyscy zosatli uzbrojeni w ekwipunek, zakupiony na potrzeby Programu Aktywności Lokalnej „Sikorki” z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
W porządkowanie otoczenia bloku zaangażowali się wszyscy: dzieci, młodzież oraz dorośli. W ruch poszły miotły, łopaty, grabie, wiadra i taczki. Wspólnymi siłami doprowadzono zaniedbany teren do czystości.
 
Akcja sprzątania wokół bloku była częścią działań związanych z obchodami Dni Ziemi. W ramach akcji mieszkańcy bloku przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia gromadzili surowce wtórne.
Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE