Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności LokalnejPAL Prądnik Czerwony zakończył swoją działalność

Elżbieta Sarnek @ czw., 15/05/2014 - 13:24

PAL Prądnik Czerwony "Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro" zakończył swoją działalność.

Czytaj całość »


Ewaluacja --> ewolucja --> rewolucja...?

Elżbieta Mączka @ wt., 23/04/2013 - 12:06

W latach 2010 - 2012 miałyśmy przyjemność realizować dla Państwa i z Państwem Program Aktywności Lokalnej Prądnik Czerwony skierowany do mieszkańców całej Dzielnicy III. W 2013r. program przeszedł ewaluację co spowodowało rewolucję i niezłe zamieszenie skutkujące przeprowadzką oraz przeniesieniem nas i biura 22 lutego b.r. na ulicę Wiśniową. Obecnie swoimi działaniami obejmujemy tylko część osiedla Olsza a dokładnie ulice: Celarowską, Żytnią, Czerwoną, Sadową, Prądzyńskiego, Duchacką, Wiśniową oraz al. 29 Listopada (numery: 65a, 69, 75, 79, 81, 83).

Czytaj całość »


listopadowy PAL Prądnik

Elżbieta Mączka @ pt., 09/11/2012 - 13:37

W miesiącu listopadzie zachęcamy mieszkańców Dzielnicy III Prądnik Czerwony do dalszego aktywnego korzystania z oferowanych zajęć i spotkań. W programie:

 

Czytaj całość »


Wrzesień z PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ wt., 11/09/2012 - 13:47

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dzielnicy III do udziału w spotkaniach w PAL Prądnik Czerwony.

W piątek 14.09 o godz. 15 będzie można wysłuchać wykładu pani Cecylii Sękowskiej, która jest mieszkanką naszej Dzielnicy. Tematem spotkania będzie "Co niesie ze sobą współczesny postęp?".

Natomiast w kolejny piątek tj. 21.09 o godz. 15 spotkamy się z pracownikami Straży Miejskiej Miasta Krakowa, którzy przybliżą nam problematykę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, podpowiedzą, jak ustrzec się przed włamaniem, kradzieżą, jakie są najczęstsze metody działania oszustów itp.

Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniach wszystkie zainteresowane osoby!

 

Czytaj całość »


Oferta wakacyjna w PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ pt., 06/07/2012 - 12:41

Upały doskwierają, ale uczestnicy PAL Prądnik Czerwony nie przestają być aktywni :)

W lipcu mieszkańcy Dzielnicy III mają możliwość uczestniczyć w następujących zajęciach:

Czytaj całość »


Wolontariat oczami wolontariuszy PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ czw., 17/05/2012 - 10:22

       Wolontariusz to dziś często osoba, która swe życie osobiste godzi z nauką, pracą i znajduje jeszcze czas, a przede wszystkim chęci na to, by robić „coś więcej”. I właśnie to „coś więcej” jest najważniejsze, to dodatkowe zaangażowanie, pasja, którą potrafi dzielić się z innymi sprawiają, że tak bardzo cenimy to, co robi z własnej, nieprzymuszonej woli. Niejednokrotnie myśl o tym, że są jeszcze tacy wspaniali wolontariusze, takie nasze „dobre dusze” sprawia, że nie tracimy wiary w ludzi i tkwiące w nich dobro. Osoby, które podejmują się wolontariatu w Programie Aktywności Lokalnej Prądnik Czerwony angażują się w różnego rodzaju działalność, dodajmy, że bezinteresowną, za którą nie otrzymują wynagrodzenia: udzielają korepetycji dzieciom, młodzieży, prowadzą kursy językowe dla osób dorosłych, podejmują się prowadzenia przeróżnych zajęć grupowych (zajęcia teatralne, plastyczne, taneczne, sportowe, fitness).

Czytaj całość »


Majowo w PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ pt., 11/05/2012 - 12:13

W miesiącu maju zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w następujących zajęciach PAL:

  • j. angielski dla dorosłych (podstawy) - wtorki godz. 17.30 - 19.00
  • j. włoski dla dorosłych (podstawy) - środy, gr. I godz. 14.30 - 16.00, gr. II 16.30 - 18.00
  • fitness dla kobiet - poniedziałki godz. 17.00 - 18.00, Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Strzelców 5a
  • zajęcia teatralno - muzyczne dle dzieci - wtorki w godz. 16.00 - 18.00
  • kurs komputerowy dla uczestników Klubu  Aktywnego Seniora Krakowskiego  - od 17 maja w czwartki godz. 10.00 - 12.00, w partnerstwie ze Śródmiejską Biblioteką Publiczną Filia nr 19, ul. Dobrego Pasterza 100

Ponadto można skorzystać z konsultacji psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego czy animatora lokalnego

Czytaj całość »


Kolejna wyprawa rusza z PAL Prądnik

Elżbieta Mączka @ śr., 04/04/2012 - 11:35

 

I stało się… ruszamy na kolejną wyprawę i przygodę z  j. obcym. Tym razem do zdobycia góra j. angielskiego. Z naszymi przewodnikiem - wolontariuszem na pewno osiągniemy cel!!!

Zajęcia od podstaw odbywają się w każdy wtorek od godz. 17.30.

 To już kolejne zajęcia prowadzone przez niezwykłych mieszkańców Krakowa w ramach wolontariatu. Jeśli posiadasz jakieś umiejętności, wiedzę czy talent, którym chcesz się podzielić z innymi serdecznie zapraszamy do współpracy (ul. Dobrego Pasterza 72 tel. 12 412 00 04 lub 780 511 835)

A dotychczasowym wolontariuszom gorąco DZIĘKUJEMY. JESTEŚCIE WSPANIALI :)

Czytaj całość »


"Zrzuć oponki na wiosnę"

Elżbieta Mączka @ śr., 04/04/2012 - 10:39

        
 

Wiosna przyszła!!!

Czas na pobudkę z zimowego snu i większą aktywność sprzyjającą zrzuceniu nagromadzonych "oponek pozimowych". W ramach naszej akcji możesz np.:

 1) zadbać o swoje zdrowie, kondycję i lepsze samopoczucie - Panie i Panowie mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji dietetyczki - zdrowe odżywianie, diety, prawdy i mity żywieniowe. Dodatkowo specjalnie i tylko dla Pań z Dzielnicy III ruszają po Świętach zajęcia fitness.

Czytaj całość »


Dzień Kobiet na Prądniku

Elżbieta Mączka @ czw., 08/03/2012 - 15:11

 

        W dn. 07.03.2012 z okazji Dnia Kobiet odbył się w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej koncert w wykonaniu krakowskiego pieśniarza i poety pana Pawła Orkisza.

Z zaproszenia skorzystało łącznie 50 mieszkańców Dzielnicy III – podopieczni MDDPS oraz aktywni seniorzy korzystający z oferty Programu Aktywności Lokalnej Prądnik Czerwony.

        Koncert zadedykowany był wszystkim Paniom, a artysta zaprezentował dla nich głównie ballady miłosne. Śpiewak został świetnie przyjęty przez publiczność i mógł liczyć na jej aktywny udział we wspólnym śpiewaniu.  

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE