PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejPAL Prądnik Czerwony zakończył swoją działalność

Elżbieta Sarnek @ czw., 15/05/2014 - 13:24

PAL Prądnik Czerwony "Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro" zakończył swoją działalność.

Czytaj całość »


Ewaluacja --> ewolucja --> rewolucja...?

Elżbieta Mączka @ wt., 23/04/2013 - 12:06

W latach 2010 - 2012 miałyśmy przyjemność realizować dla Państwa i z Państwem Program Aktywności Lokalnej Prądnik Czerwony skierowany do mieszkańców całej Dzielnicy III. W 2013r. program przeszedł ewaluację co spowodowało rewolucję i niezłe zamieszenie skutkujące przeprowadzką oraz przeniesieniem nas i biura 22 lutego b.r. na ulicę Wiśniową. Obecnie swoimi działaniami obejmujemy tylko część osiedla Olsza a dokładnie ulice: Celarowską, Żytnią, Czerwoną, Sadową, Prądzyńskiego, Duchacką, Wiśniową oraz al. 29 Listopada (numery: 65a, 69, 75, 79, 81, 83).

Czytaj całość »


listopadowy PAL Prądnik

Elżbieta Mączka @ pt., 09/11/2012 - 13:37

W miesiącu listopadzie zachęcamy mieszkańców Dzielnicy III Prądnik Czerwony do dalszego aktywnego korzystania z oferowanych zajęć i spotkań. W programie:

 

Czytaj całość »


Wrzesień z PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ wt., 11/09/2012 - 13:47

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dzielnicy III do udziału w spotkaniach w PAL Prądnik Czerwony.

W piątek 14.09 o godz. 15 będzie można wysłuchać wykładu pani Cecylii Sękowskiej, która jest mieszkanką naszej Dzielnicy. Tematem spotkania będzie "Co niesie ze sobą współczesny postęp?".

Natomiast w kolejny piątek tj. 21.09 o godz. 15 spotkamy się z pracownikami Straży Miejskiej Miasta Krakowa, którzy przybliżą nam problematykę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, podpowiedzą, jak ustrzec się przed włamaniem, kradzieżą, jakie są najczęstsze metody działania oszustów itp.

Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniach wszystkie zainteresowane osoby!

 

Czytaj całość »


Oferta wakacyjna w PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ pt., 06/07/2012 - 12:41

Upały doskwierają, ale uczestnicy PAL Prądnik Czerwony nie przestają być aktywni :)

W lipcu mieszkańcy Dzielnicy III mają możliwość uczestniczyć w następujących zajęciach:

Czytaj całość »


Wolontariat oczami wolontariuszy PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ czw., 17/05/2012 - 10:22

       Wolontariusz to dziś często osoba, która swe życie osobiste godzi z nauką, pracą i znajduje jeszcze czas, a przede wszystkim chęci na to, by robić „coś więcej”. I właśnie to „coś więcej” jest najważniejsze, to dodatkowe zaangażowanie, pasja, którą potrafi dzielić się z innymi sprawiają, że tak bardzo cenimy to, co robi z własnej, nieprzymuszonej woli. Niejednokrotnie myśl o tym, że są jeszcze tacy wspaniali wolontariusze, takie nasze „dobre dusze” sprawia, że nie tracimy wiary w ludzi i tkwiące w nich dobro. Osoby, które podejmują się wolontariatu w Programie Aktywności Lokalnej Prądnik Czerwony angażują się w różnego rodzaju działalność, dodajmy, że bezinteresowną, za którą nie otrzymują wynagrodzenia: udzielają korepetycji dzieciom, młodzieży, prowadzą kursy językowe dla osób dorosłych, podejmują się prowadzenia przeróżnych zajęć grupowych (zajęcia teatralne, plastyczne, taneczne, sportowe, fitness).

Czytaj całość »


Majowo w PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ pt., 11/05/2012 - 12:13

W miesiącu maju zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w następujących zajęciach PAL:

  • j. angielski dla dorosłych (podstawy) - wtorki godz. 17.30 - 19.00
  • j. włoski dla dorosłych (podstawy) - środy, gr. I godz. 14.30 - 16.00, gr. II 16.30 - 18.00
  • fitness dla kobiet - poniedziałki godz. 17.00 - 18.00, Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Strzelców 5a
  • zajęcia teatralno - muzyczne dle dzieci - wtorki w godz. 16.00 - 18.00
  • kurs komputerowy dla uczestników Klubu  Aktywnego Seniora Krakowskiego  - od 17 maja w czwartki godz. 10.00 - 12.00, w partnerstwie ze Śródmiejską Biblioteką Publiczną Filia nr 19, ul. Dobrego Pasterza 100

Ponadto można skorzystać z konsultacji psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego czy animatora lokalnego

Czytaj całość »


Kolejna wyprawa rusza z PAL Prądnik

Elżbieta Mączka @ śr., 04/04/2012 - 11:35

 

I stało się… ruszamy na kolejną wyprawę i przygodę z  j. obcym. Tym razem do zdobycia góra j. angielskiego. Z naszymi przewodnikiem - wolontariuszem na pewno osiągniemy cel!!!

Zajęcia od podstaw odbywają się w każdy wtorek od godz. 17.30.

 To już kolejne zajęcia prowadzone przez niezwykłych mieszkańców Krakowa w ramach wolontariatu. Jeśli posiadasz jakieś umiejętności, wiedzę czy talent, którym chcesz się podzielić z innymi serdecznie zapraszamy do współpracy (ul. Dobrego Pasterza 72 tel. 12 412 00 04 lub 780 511 835)

A dotychczasowym wolontariuszom gorąco DZIĘKUJEMY. JESTEŚCIE WSPANIALI :)

Czytaj całość »


"Zrzuć oponki na wiosnę"

Elżbieta Mączka @ śr., 04/04/2012 - 10:39

        
 

Wiosna przyszła!!!

Czas na pobudkę z zimowego snu i większą aktywność sprzyjającą zrzuceniu nagromadzonych "oponek pozimowych". W ramach naszej akcji możesz np.:

 1) zadbać o swoje zdrowie, kondycję i lepsze samopoczucie - Panie i Panowie mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji dietetyczki - zdrowe odżywianie, diety, prawdy i mity żywieniowe. Dodatkowo specjalnie i tylko dla Pań z Dzielnicy III ruszają po Świętach zajęcia fitness.

Czytaj całość »


Dzień Kobiet na Prądniku

Elżbieta Mączka @ czw., 08/03/2012 - 15:11

 

        W dn. 07.03.2012 z okazji Dnia Kobiet odbył się w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej koncert w wykonaniu krakowskiego pieśniarza i poety pana Pawła Orkisza.

Z zaproszenia skorzystało łącznie 50 mieszkańców Dzielnicy III – podopieczni MDDPS oraz aktywni seniorzy korzystający z oferty Programu Aktywności Lokalnej Prądnik Czerwony.

        Koncert zadedykowany był wszystkim Paniom, a artysta zaprezentował dla nich głównie ballady miłosne. Śpiewak został świetnie przyjęty przez publiczność i mógł liczyć na jej aktywny udział we wspólnym śpiewaniu.  

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE