Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejProgram Aktywności Lokalnej SIKORKI

Dorota Głowacka-Prus @ wt., 08/02/2011 - 13:37

MOPS Kraków Filia nr 9, os. Teatralne 24, w ramach projektu „Pora na aktywność" realizuje Program Aktywności Lokalnej (PAL) „Sikorki" adresowany do mieszkańców bloku przy ulicy Sikorki 15 i ich otoczenia. W programie przewidziane są atrakcyjne zajęcia, warsztaty, szkolenia, imprezy integracyjne, wyjazdy studyjne, zmiana otoczenia bloku i jego wizerunku, organizacja miejsca do wspólnych spotkań, wypoczynku i debat oraz fachowa pomoc w realizacji pomysłów, marzeń i planów mieszkańców.

 

 

W wygospodarowanych pomieszczeniach - na parterze bloku na ulicy Sikorki 15 - utworzony zostanie Punkt Porad Obywatelskich oraz środowiskowy Klub „Sikorka", gdzie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów (psychologa i pedagoga) oraz w sposób atrakcyjny i twórczy spędzić wolny czas. W Punkcie Porad Obywatelskich odbywać się będą debaty społeczne, a także spotkania Partnerstwa Lokalnego, na które będą cyklicznie zapraszani przedstawiciele instytucji, takich jak policja, straż miejska, radni z Dzielnicy XIV-tej.

Od kwietnia 2010 roku odbywają się spotkania i rozmowy z mieszkańcami oraz rekrutacja uczestników projektu. W najbliższym czasie planowane są następujące zajęcia:

  • trening kompetencji społecznych dla młodzieży w wieku 15-24 lat. Tematyka zajęć obejmuje: rozwój umiejętności w obszarach porozumiewania się w grupie, a także partycypacji i współdziałania społecznego. Ośmiu najbardziej aktywnych uczestników wyjedzie na wizytę studyjną do miejscowości Wieprz.
  • warsztaty edukacyjne dla rodziców pod nazwą „Rozumiem, rozmawiam".Uczestnicy zajęć będą pracować nad budowaniem właściwych relacji z dziećmi, kształtowaniem umiejętności wyrażania emocji, radzeniem sobie z problemami wychowawczymi; w ofercie są także warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci o charakterze integracyjnym.

Dotychczas dla wszystkich mieszkańców bloku i okolicy zorganizowano:

  • 29 czerwca - debatę społeczną dotyczącą problemów i potrzeb mieszkańców bloku przy ulicy Sikorki 15 czytaj więcej
  • 19 i 23 lipca - akcję sprzątania wokół bloku przy Sikorki 15 czytaj więcej
  • 24 lipca - „Piknik u Sikorki" - impreza integracyjna przed blokiem przy ul. Sikorki 15czytaj więcej
  • od czerwca 2010 roku działa również pogotowie lekcyjne, odbywają się spotkania i rozmowy z mieszkańcami oraz stała rekrutacja uczestników zajęć.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Kontakt:
MOPS Kraków Filia Nr 9
os. Teatralne 24
tel.: 12 644 76 09
w godz.: 7.30 - 15.30

Punkt Porad Obywatelskich

ul. Sikorki 15
od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00

Klub „Sikorka"

ul. Sikorki 15
od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie, skontaktuj się z animatorem lokalnym - panią Dorotą Głowacką-Prus, tel.: 12 644 76 09.


logo POKL MOPS UE