Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejProgram Aktywności Lokalnej PRĄDNIK CZERWONY „Aktywność twoją szansą na lepsze jutro"

Elżbieta Mączka @ wt., 08/02/2011 - 13:45

PAL Prądnik Czerwony "Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro" zakończył swoją działalność

 

MOPS Kraków Filia nr 1, ul. Rzeźnicza 2, w ramach projektu „Pora na aktywność" realizuje Program Aktywności Lokalnej (PAL) pn. „Aktywność twoją szansą na lepsze jutro", adresowany do mieszkańców osiedla Prądnik Czerwony. W ramach programu działa Punkt Informacji Obywatelskiej (PIO), gdzie można m.in.:

 

 

• skorzystać z bezpłatnej porady specjalistów: psychologa, logopedy, prawnika, pedagoga, doradcy zawodowego, pracownika socjalnego,
• uczestniczyć w zajęciach grup edukacyjno-wspierających dla osób chorujących psychicznie, młodzieży w wieku od 15 do 21 roku życia, osób z problemem alkoholowym, rodziców z dziećmi od 4 do 8 roku życia z trudnościami emocjonalno-edukacyjnymi i logopedycznymi,
• uczestniczyć w debatach społecznych,
• uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami zawiązanego Partnerstwa Lokalnego, na które będą cyklicznie zapraszani przedstawiciele instytucji, takich jak policja i straż miejska, czy radni Dzielnicy III,
• uczestniczyć w spotkaniach grupy obywatelskiej,
• pomóc dzieciom lub skorzystać z pomocy dorosłych w sprawach szkolnych (pogotowie lekcyjne),
• skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu,
• miło spędzić czas przy kawie w doborowym towarzystwie.

W działającym od czerwca br. Punkcie Informacji Obywatelskiej (PIO) dyżury pełnią pracownik socjalny i psycholog. W godzinach otwarcia PIO można bezpłatnie skorzystać z dostępu do Internetu.

7 czerwca 2010 r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy dla osób z niskorosłością. Grupa na okres wakacji zawiesiła spotkania. Termin powakacyjnego spotkania wyznaczony został przez uczestników na ostatni poniedziałek sierpnia 2010 r. o godz. 17.00.

Od czerwca 2010 r. trwają również zajęcia dla rodziców z dziećmi od 4 do 8 roku życia z trudnościami edukacyjno-emocjonalnymi oraz logopedycznymi prowadzone metodą Weroniki Sherborne (metoda ruchowa, w której uczestniczą zarówno rodzice jak i dzieci). Od lipca planowane są następujące zajęcia: trening kompetencji społecznych dla młodzieży w wieku 15-24 lat prowadzony przez pedagoga i z udziałem psychologa, zajęcia dla osób z problemem alkoholowym oraz osób chorujących psychicznie.


1 komentarz

PAL Prądnik Czerwony "Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro" zakończył swoją działalność. 

Elżbieta Sarnek @ pt., 16/05/2014 - 09:27 # #
logo POKL MOPS UE