Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejProgram Aktywności Lokalnej "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ czw., 18/04/2013 - 07:59

Program Aktywności Lokalnej (PAL) "Na Olszy" realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

W okresie od stycznia 2013 r. do marca 2014 r. realizowany był Program Aktywności Lokalnej „Celarowska” dla mieszkańców ul. Celarowskiej. Od kwietnia 2014 r. zwiększył się obszar działalności PAL, zmieniła się też nazwa Programu na „Na Olszy”.

Rejon, w którym obecnie działamy obejmuje część osiedla Olsza i Olsza 2, usytuowaną pomiędzy ulicami: Al.29 Listopada, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Brogi, Malawskiego, Bohaterów Wietnamu, Młyńska oraz Lublańska.

Co oferujemy? Przede wszystkim zapewniamy miejsce do spotkań, zajęć, możliwość wymiany informacji, poznania swoich sąsiadów itp. Jednak najważniejsze dla nas są Wasze pomysły jak zmienić i co zmienić w Waszym otoczeniu, aby żyło się wszystkim lepiej.

Dla kogo? Dla każdego z Was - mieszkańca jednej z ww. ulic, bez względu na dochód, wykształcenie czy status na rynku pracy. Udział w Programie jest zupełnie bezpłatny :)

Dlaczego tutaj? Jak dowiedziałyśmy się w Waszej okolicy nie ma innych miejsc otwartych dla Was, gdzie moglibyście się spotkać, porozmawiać, zrobić coś razem. Wiemy też, że miejsce to jest bardzo źle postrzegane przez innych mieszkańców Krakowa. Części z Was taki wizerunek nie odpowiada, chciałaby go zmienić, ale być może nie do końca wie w jaki sposób, od czego zacząć. Właśnie po to m. in. my jesteśmy.

Po co? Angażując się w działalność lokalną macie szansę wspólnie z sąsiadami, instytucjami, pracownikami PAL zmieniać swoje środowisko, poznać i zaprzyjaźnić się z sąsiadami, zacząć działać. Możecie również zdobyć nowe umiejętności, zyskać wiarę we własne możliwości, poznać inny punkt widzenia.

Podsumowując, PAL ma być miejscem na Wasze pomysły, inicjatywy, działania, które wspólnie z nami i innymi mieszkańcami będziemy próbować wcielić w życie. To właśnie tu będziecie mogli realizować się poprzez udział w warsztatach, zajęciach, pomóc innym poprzez wolontariat, otrzymać wsparcie i pomoc specjalistów w rozwiązywaniu niektórych Waszych problemów, a także zwyczajnie po ludzku pośmiać się, pobyć razem, rozluźnić się.

PAL to nie tylko miejsce, to stan umysłu …

 

Kontakt:

Program Aktywności Lokalnej (PAL) "Na Olszy"

ul. Brogi 26, 31-431 Kraków

telefon:

animator lokalny - 780 511 835 lub 12 357 77 20

konsultant - streetworker - 660 637 857

e-mail: pal5 [at] mops [dot] krakow [dot] pl

strona internetowa: www.pal.mops.krakow.pl

znajdź nas na Facebook'u: Program Aktywności Lokalnej "Na Olszy"

pracownicy:

Magdalena Pogorzelska - animator lokalny

Katarzyna Janus - konsultant - streetworker


logo POKL MOPS UE