PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejProgram Aktywności Lokalnej SIKORKI

Dorota Głowacka-Prus @ wt., 08/02/2011 - 13:37

MOPS Kraków Filia nr 9, os. Teatralne 24, w ramach projektu „Pora na aktywność" realizuje Program Aktywności Lokalnej (PAL) „Sikorki" adresowany do mieszkańców bloku przy ulicy Sikorki 15 i ich otoczenia. W programie przewidziane są atrakcyjne zajęcia, warsztaty, szkolenia, imprezy integracyjne, wyjazdy studyjne, zmiana otoczenia bloku i jego wizerunku, organizacja miejsca do wspólnych spotkań, wypoczynku i debat oraz fachowa pomoc w realizacji pomysłów, marzeń i planów mieszkańców.

 

 

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej PRĄDNIK CZERWONY „Aktywność twoją szansą na lepsze jutro"

Elżbieta Mączka @ wt., 08/02/2011 - 13:45

PAL Prądnik Czerwony "Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro" zakończył swoją działalność

 

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej GRZEGÓRZKI „Aktywni razem"

Katarzyna Biernat @ wt., 08/02/2011 - 13:47

Ten program zakończył swoją działalność.

 

Program Aktywności Lokalnej „Aktywni Razem” działa w ramach projektu „Pora na aktywność”  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym programu jest pobudzenie aktywności mieszkańców dzielnicy Grzegórzki i osób związanych z tą dzielnicą zawodowo, społecznie, edukacyjnie poprzez wspieranie inicjatyw obywatelskich, tak aby rosła integracja lokalnej społeczności i jakość życia mieszkańców niezależnie od wieku.

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej „Stworzyć miejsce do życia"

Berenika Błaszak @ wt., 08/02/2011 - 13:49

Program aktywności lokalnej „Stworzyć miejsce do życia” jest realizowany od 2010 r. Początkowo skierowany był do społeczności bloku przy ul. Józefińskiej 24A. Dotychczasowe wyniki pracy ze społecznością bloku wskazywały na potrzebę wyjścia działań PAL poza jego obszar i wsparcia uczestników programu w integracji z najbliższym otoczeniem, otwarciu się na sąsiadów.

Obecnie obejmujemy działaniami rejon Zabłocia oraz Starego Podgórza.

W ramach PAL realizujemy:

·         spotkania informacyjne i integracyjne dla mieszkańców,

·         warsztaty dla rodziców

Czytaj całość »


PAL "Streetwork - odkryj potencjał osiedla" dla Dzielnic IV, XI, XII, XIV, XVI, XVIII

Hanna Krachulec @ wt., 08/02/2011 - 13:50

Program Aktywności Lokalnej (PAL) pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla" dla dzielnic IV, XI, XII, XIV, XVI, XVIII skierowany jest w szczególności do wykluczonej bądź zagrożonej wykluczeniem społecznym młodzieży w wieku 15 – 25 lat oraz do społeczności lokalnej.

W działania projektu zaangażowani będą również pozostali mieszkańcy dzielnic IV, XI, XII, XIV, XVI, XVIII oraz instytucje realizujące zadania na rzecz adresatów programu, w celu aktywizacji i koordynacji działań na rzecz środowiska lokalnego.

W ramach PAL pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla” streetworkerzy prowadzą animację środowiska lokalnego z wykorzystaniem metody streetwork na terenie dzielnic IV, XI, XII, XIV, XVI, XVIII Miasta Krakowa.

Pracą objęto następujące osiedla:

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej „Razem zmieniamy"

Aneta Badecka @ czw., 18/08/2011 - 13:56

Program Aktywności Lokalnej „Razem zmieniamy” utworzyliśmy z myślą o mieszkańcach os. Ruszcza. Osiedle jest oddalone od centrum Krakowa aż 20 km, a od centrum Nowej Huty dzieli je 11 km, jest słabo skomunikowane, autobusy jeżdżą tu rzadko.

Przy ul. Jeziorko 42 zorganizowaliśmy wspólną przestrzeń dla mieszkańców - Klub Jeziorko, gdzie można przyjść, poczytać, porozmawiać, nawiązać znajomości i przyjaźnie, skorzystać z jedynej w promieniu 11 km siłowni.

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej SIEMASZKI "Sami dla siebie"

Paulina Gosek @ pt., 13/04/2012 - 10:10

MOPS Kraków Filia nr 2, ul. Radzikowskiego 37, w ramach projektu „Pora na aktywność" realizuje Program Aktywności Lokalnej (PAL) „Sami dla siebie” skierowany do społeczności lokalnej ulicy Ks. Siemaszki w Krakowie, którą łączy wspólne miejsce zamieszkania. Celem programu jest aktywizacja społeczna i wzrost integracji mieszkańców oraz zachęta do podjęcia działań wyzwalających kreatywność, inicjatywę do samoorganizacji. Poprzez uczestnictwo w projekcie społeczność lokalna otrzyma możliwość zaangażowania się w przekształcanie swojego otoczenia w miejsce bardziej przyjazne oraz włączy się w działania skierowane do wszystkich mieszkańców ulicy.

 

PAL nie jest gotowym produktem – to otwarta przestrzeń działań

 

to właśnie od Państwa zależy jaki będzie jego ostateczny kształt,

co zostanie zorganizowane oraz co po nim ostatecznie pozostanie –

 

czekamy na wszelkie propozycje, sugestie, pomysły.

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej Ugorek

Ewa Galicka @ pt., 22/02/2013 - 11:24

Program Aktywności Lokalnej Ugorek działa w ramach projektu „Pora na aktywność”  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównymprogramu jest wzrost aktywności i zaangażowania w życie osiedla mieszkańców i osób związanych zawodowo, społecznie, edukacyjnie z osiedlem Ugorek.

Działaniami PAL zostaną objęci mieszkańcy osiedla Ugorek  i osoby związane zawodowo, społecznie, edukacyjnie z osiedlem Ugorek oraz ich najbliższe otoczenie, wśród nich osoby korzystające z pomocy MOPS.

Czytaj całość »


Program Aktywności Lokalnej "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ czw., 18/04/2013 - 07:59

Program Aktywności Lokalnej (PAL) "Na Olszy" realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

W okresie od stycznia 2013 r. do marca 2014 r. realizowany był Program Aktywności Lokalnej „Celarowska” dla mieszkańców ul. Celarowskiej. Od kwietnia 2014 r. zwiększył się obszar działalności PAL, zmieniła się też nazwa Programu na „Na Olszy”.

Czytaj całość »


Ekologiczny Tydzień na Siemaszkach

Paulina Gosek @ śr., 02/10/2013 - 16:56

        W ubiegłym tygodniu, w dniach od 23 do 27 września w naszym PAL-u odbył się Ekologiczny Tydzień.

Na ten czas zaplanowany został szereg atrakcji dla mieszkańców, które rozpoczął eko-quiz z nagrodami. Uczestnicy zmierzyli się z szeregiem pytań dot. ekologii, środowiska i recyclingu.

Wtorek upłynął pod znakiem farb, plasteliny i kredek. Ekologiczny konkurs plastyczny „Ziemia – mój dom, moja planeta” cieszył się ogromnym powodzeniem i zebrał obfite plony pod postacią przepięknych prac plastycznych, które dumnie zdobią ściany w „Samych dla Siebie”.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE