Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejPAL Nr 14- Program Aktywności Loklanej skierowany do spokrewnionych i niezawodowych rodzin zastępczych z terenu Gminy Miejskiej Kraków

Beata Krehlik @ czw., 11/05/2017 - 10:34

Harmonogram zajęć na maj 2017r

Podgląd obrazka

Zapraszamy do udziału w zajęciach!

Czytaj całość »


Akcja wymiany surowców wtórnych na sadzonki

Anna Półtorak @ pt., 12/05/2017 - 10:15

W dniach 21 i 22 kwietnia na Placu Centralnym obchodzono Dni Ziemi. Z tej okazji odbyła się coroczna zbiórka surowców wtórnych, za oddanie których można było otrzymać sadzonki kwiatów i drzew. Po raz czwarty w akcji wziął udział Program Aktywności Lokalnej Złota Jesień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Mieszkańcy od początku roku zbierali plastikowe butelki, aby w rezultacie móc upiększyć ogrody powstające przed ich blokami. Udało się zebrać 1320 butelek, za które otrzymano 33 sadzonki (w tym pelargonie, cisy, ozdobne porzeczki oraz sadzonki kwiatów domowych).

PAL nawiązał współpracę z okolicznymi hotelami, które przekazały około 120 butelek. Pomysł zrodził się na tydzień przed finałem i spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz obietnicą pomocy w przyszłym roku, za co serdecznie dziękujemy Hotelowi Grand Felix i Arka Hotels.

Czytaj całość »


PAL Azory na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym.

Anna Półtorak @ pt., 12/05/2017 - 10:26

W dniu 9 maja 2017 roku mieszkańcy osiedla aktywnie działający w Programie Aktywności Lokalnej ,,Azory” zwiedzili Ogród Botaniczny. Pomysł ten był inspiracją tworzonego na osiedlu Ogrodu Społecznego, w którym liderzy PAL na co dzień wkładają całe serce upiększając teren zielony między blokami. W ramach zorganizowanego wyjścia wzmacniającego więzi sąsiedzkie oraz wspólne zainteresowania dotyczące przyrody, narodziły się nowe pomysły związane z osiedlowym ogrodem.

Czytaj całość »


Już powstaje "Krakowski ogród społeczny Azory"

Anna Półtorak @ pt., 12/05/2017 - 10:41

Na osiedlu Azory od maja 2016 roku powstaje Krakowski Ogród Społeczny. Mieszkańcy uczęszczający na co dzień do Programu Aktywności Lokalnej ,,Azory” wspólnie z partnerami lokalnymi podjęli działania stworzenia przestrzeni służącej rekreacji, edukacji, jak również poprawieniu estetyki i jakości życia między blokowiskami. Od kwietnia 2017 roku intensywnie ruszyły prace ogrodnicze. Obecnie udało się ogrodzić specjalnym płotkiem zakupionym ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej teren, który stopniowo jest upiększany przez nasadzenia roślin. Mieszkańcy osiedla zorganizowali i samodzielnie zasadzili róże, piwonie i tuje. Dodatkową atrakcją okazała się spirala ziołowa. Animatorzy lokalni serdecznie dziękują Pani Monice Doroszkiewicz – prezes Fundacji ,,Głos Serca”, która w wolnym czasie pomaga przy pracach w ogrodzie, dzieląc się wiedzą na temat tworzenia tego typu miejsca oraz służąc pomocą przy organizacji wszelkich potrzebnych rzeczy.

Czytaj całość »


Wizyta studentów w PAL "Stare Podgórze".

Anna Półtorak @ pt., 12/05/2017 - 10:59

W dniu 11 maja 2017 roku siedzibę Programu Aktywności Lokalnej Stare Podgórze/Zabłocie przy ul. Dąbrówki 7/4-3 odwiedziła grupa studentów i studentek Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wizyta była jednym z elementów programu praktyk studenckich pierwszego roku studiów I stopnia na kierunku praca socjalna.
Podczas spotkania animatorka PAL omówiła podstawy metody pracy socjalnej z uwzględnieniem podziału na pracę indywidualną, grupową oraz ze społecznością lokalną.
Zaprezentowano między innymi profil działalności Programów Aktywności Lokalnej działających na terenie Dzielnicy XIII, sposoby promocji działań, współpracy z partnerami. W trakcie wizyty wykorzystano elementy warsztatów Active Citizens.
W spotkaniu uczestniczyło 13 studentek/tów wraz z mgr Teresą Misiną. 

Czytaj całość »


Graffiti w PAL Streetwork

Anna Półtorak @ śr., 24/05/2017 - 08:08

W weekend 21-23 kwietnia w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej Streetwork na os. Na Skarpie odbył się warsztat graffiti. Pracy było dużo, każdy chętny miał okazję zakasać rękawy i spróbować swoich sił w szpachlowaniu, gruntowaniu, malowaniu oraz pod czujnym okiem prowadzącego, tworzeniu naszego muralu przy pomocy farby w sprayu. Trzydniowe warsztaty były czasem nie tylko swobodnej ekspresji artystycznej, ale również dawały możliwość pozyskania konkretnych, praktycznych umiejętności z zakresu drobnych prac remontowych.

Czytaj całość »


Wolontariat w stadninie koni TKKF Przyjaciel Konika.

Anna Półtorak @ śr., 24/05/2017 - 08:53

30 marca uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” udali się na wycieczkę do przedwojennego, pancernego Fortu „Grębałów”. Od 1988 roku Fortem zajmuje się Ognisko TKKF Przyjaciel Konika, które poza sprawowaniem pieczy nad fortyfikacjami prowadzi również szkółkę jeździecką i rehabilitację psychoruchową z wykorzystaniem koni (hipoterapię).

Wizyta w forcie zaowocowała zaangażowaniem kilkorga z uczestników w wolontariat, podczas którego wspomagają terapeutów i potrzebujące dzieci w przebiegu zajęć z hipoterapii.

Osoby zainteresowane udziałem w wolontariacie mogą kontaktować się bezpośrednio z pracownikami ogniska pod adresem mailowym: przyjacielkonika [at] onet [dot] plbądź pod numerem telefonu: 604-077-669. Pomoc potrzebna jest przez cały rok.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE