Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejSpotkanie Wielkanocne w Pal2.

Anna Półtorak @ pt., 01/04/2016 - 11:11

               Streetworkerzy  24 marca zorganizowali spotkanie świąteczne. Podczas spotkania przygotowano potrawy, o symbolice wielkanocnej, malowano pisanki, zorganizowano również turniej darta. Każdy z uczestników mógł zaprezentować własny pomysł na dekorację wielkanocnych jajek lub nauczyć się metod malowania pisanek od innych. Ze względu na to, że imprezę tworzyło blisko 20 osób, atmosfera panująca pomiędzy uczestnikami cechowała się żywiołowością oraz dawała szansę poznania nowych ludzi oraz pogłębienia już istniejących relacji. Turniej darta, ze względu na możliwość sportowej rywalizacji  jeszcze bardziej ożywił atmosferę, pozwalając młodzieży w przyjaznej atmosferze na ekspresję emocji.

Czytaj całość »


Warsztaty kulinarne w pal2 na Azorach.

Anna Półtorak @ pt., 01/04/2016 - 12:33

W marcu streetworkerzy zorganizowali dwa warsztaty kulinarne. Pierwszy odbył się 2.03.2016r. na którym młodzież własnoręcznie przygotowywała mięso do burgerów w stylu amerykańskim. Każdy mógł dopasować swój własny dresing do burgera. Wykonanie burgerów było pracochłonne, ale warte skonsumowania nieprzetworzonej żywności.

Drugie odbyło się 30.03.2016r.na którym przygotowano blok czekoladowy oraz sałatkę owocową z ręcznie ubitą śmietaną. Wszyscy stwierdzili, że sałatka owocowa jest bombą witaminową.

Czytaj całość »


Harmonogram PAL13 Znaczenie Rodziny - kwiecień 2016 r.

Barbara Bartkiewicz @ pon., 04/04/2016 - 11:34

Serdecznie zapraszamy

Czytaj całość »


PAL Nr 14 - Program Aktywności Lokalnej dla spokrewnionych i niezawodowych rodzin zastępczych z terenu Gminy Miejskiej Kraków

Beata Krehlik @ czw., 07/04/2016 - 12:49

Harmonogram zajęć na miesiąc kwiecień 2016r.

 

 

Serdecznie zapraszamy !

Czytaj całość »


Warsztat o zdrowym odżywianiu w pal2.

Anna Półtorak @ pon., 11/04/2016 - 08:32

W dniu 1 kwietnia 2016 w siedzibie Streetworku Nowa Huta odbył się warsztat pt. „Zdrowe odżywianie”, w którym wzięło udział  18 uczestników PAL „Streetwork – odkryj potencjał osiedla”. Warsztat poprowadzili Rafał Tomasik oraz Natalia Włodarczyk  z FitClub24 Kraków. Warsztat miał na celu wprowadzenie uczestników projektu w tajniki zdrowego odżywiania oraz zmotywować do zadbania o swoje zdrowie poprzez zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. W ramach warsztatu omówiono także fakty i mity dotyczące zdrowego odżywiania, m.in. diety cud, suplementy.

Czytaj całość »


spotkanie Klubu Podróżnika w ramach II Tygodnia Pracy Socjalnej w Krakowie

Elżbieta Sarnek @ pon., 11/04/2016 - 14:32

     Już 12-go kwietnia (wtorek) o godz. 17.30 w biurze PAL "Na Olszy" przy ul. Wiśniowej 3/3 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, które będzie jednym z wydarzeń w ramach II Tygodnia Pracy Socjalnej w Krakowie.

Tematem spotkania, które poprowadzi Pani Krystyna, nasza aktywna mieszkanka, będzie Wenezuela. 

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji na temat Tygodnia Pracy Socjalnej i innych wartych uwagi wydarzeń można znaleźć na stronie: https://otwartaprofesja.wordpress.com/program2016/.

 

Kontakt:

Program Aktywności Lokalnej „Na Olszy”

Kraków, ul. Wiśniowa 3/3

Tel. 780 511 835 oraz 660 637 857

e-mail: pal5 [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Czytaj całość »


Harmonogram PAL13 Znaczenie Rodziny - zmiana w planie zajęć w kwietniu 2016 r.

Barbara Bartkiewicz @ pon., 18/04/2016 - 10:02

Serdecznie zapraszamy!

Animatorzy lokalni

Czytaj całość »


„PAL Streetwork bierze udział w wydarzeniach zewnętrznych”

Anna Półtorak @ pon., 18/04/2016 - 10:04

W ramach II Tygodnia Pracy Socjalnej Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej odbyły się dwa spotkania z pracownikami Programu Aktywności Lokalnej „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”. 

Dnia 13 kwietnia w siedzibie PAL2 na Placu Bieńczyckim gościły osoby z Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niepołomicach oraz Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem spotkania był streetworking jako metoda skutecznego kontaktu. Prezentacja i rozmowa prowadzona przez Justynę Kogut i Łukasza Kisiela dotyczyła pracy socjalnej w środowisku ulicznym na przykładzie dotychczasowych projektów realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Krakowie. Natomiast 15 kwietnia Marcin Dziurok wziął udział w spotkaniu „Na ulice marsz!” w Instytucie Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego na os. Stalowym 17, w trakcie którego o metodzie streetwork rozmawiały również przedstawicielki Fundacji Nowe Centrum i Fundacji Ukryte Skrzydła.

Relacje z obu wydarzeń dostępne są na stronie https://otwartaprofesja.wordpress.com/.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE