Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejBudki na książki na Olszy II

Elżbieta Sarnek @ pt., 04/12/2015 - 09:14

W środę, 9 grudnia 2015 r., w godzinach 17.00-19.00 w budynku Społecznego Gimnazjum nr 8 Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 odbędzie się spotkanie inaugurujące kolejny etap Pilotażowego Programu Rehabilitacji Osiedli Ugorek i Olsza II.

Rozpoczynamy kolejny etap Pilotażowego Programu Rehabilitacji Osiedli Ugorek i Olsza II. Jego częścią mają być projekty dotyczące poprawy jakości życia na osiedlach, w tym przede wszystkim te zaproponowane przez społeczność lokalną.

Pierwsze pomysły na poprawę jakości życia na objętych programem osiedlach zostały zgłoszone w 2013 r. podczas warsztatów „Future City Game – Gra Miasto Przyszłości”. Jedną z takich idei, która następnie znalazła uznanie w oczach mieszkańców podczas plebiscytu, był pomysł na powstanie na osiedlu Olsza II małych budek na książki, funkcjonujących na zasadzie darmowych biblioteczek.

Czytaj całość »


Zabawa Andrzejkowa w DPS.

Anna Półtorak @ pon., 07/12/2015 - 10:45

Dnia 30 listopada 2015 w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie na os. Hutniczym 5 odbyły się kolejne warsztaty pn.: „Bliżej niepełnosprawności” zorganizowane  przez  streetworkerów z terenu Nowej Huty działających w ramach PAL ”Streetwork – odkryj potencjał osiedla”. Warsztaty miały na celu zapoznanie młodzieży z problematyką niepełnosprawności  i otwarcie na osoby z dysfunkcjami intelektualnymi. Długoletnia współpraca streetworkerów ze Stowarzyszeniem Gaudium et Spes na czele z Panem Prezesem Tadeuszem Skibą zaowocowała wspólnym zorganizowaniem zabawy andrzejkowej. Podczas spotkania doskonale bawili się zarówno mieszkańcy Domu, jak i osoby uczestniczące w programie. Impreza obfitowała we wspaniałe zabawy andrzejkowe, tradycyjne wróżby itp. Pracownicy DPS zadbali również o poczęstunek - ciasta, napoje, gorący posiłek.

Czytaj całość »


Harmonogram PAL13 Znaczenie Rodziny - grudzień 2015 r.

Barbara Bartkiewicz @ pon., 07/12/2015 - 23:54

Zespół Programu Aktywności Lokalnej Znaczenie Rodziny,
 
zaprasza do udziału w zajęciach,
 
które odbywają się  m. in. w siedzibie
 
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul.Ugorek 1 
 
Czytaj całość »


Streetwork na Azorach.

Anna Półtorak @ śr., 09/12/2015 - 09:15

W siedzibie PAL2 Streetwork na Azorach w listopadzie i grudniu odbyły się m.in. turnieje gier planszowych, darts (rzutek) czy warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy_czki miały okazję nauczyć się i spróbować własnoręcznie sporządzonego domowego spaghetti. Odbywały się również wieczorne spotkania z projekcjami filmowymi, a także wzbudzające duże emocje warsztaty antydyskryminacyjne w oparciu o film „Hooligans” – angielsko-amerykański dramat filmowy z roku 2005, opowiadający o środowisku kibiców angielskiego klubu piłkarskiego West Ham United. Przed nami kolejne zajęcia kulinarne oraz spotkania świąteczne z osobami uczestniczącymi w Programie.

Czytaj całość »


Festiwal Gier Logicznych na Olszy

Elżbieta Sarnek @ śr., 09/12/2015 - 12:04

W najliższą sobotę 12 grudnia zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnym Festiwalu Gier Logicznych.

Festiwal Gier Logicznych jest doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu wraz z całą rodziną. Tu uczestnicy mają możliwość wytężenia swojego umysłu, poćwiczenia zręczności jak i  strategicznego myślenia.

Festiwal odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015 r od godz. 11.00 do godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 95 ul. Wileńska 9 w Krakowie.

Organizatorami Festiwalu są: Polskie Towarzystwo Kulturalne Oddział Kraków, Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury al. 29 Listopada 102, w Krakowie.

Wolontariusze Polskiego Towarzystwa Kulturalnego zapoznają uczestników z regułami prezentowanych gier logicznych a później pozostaje już tylko dobra zabawa. W trakcie festiwalu można zagrać w takie gry jak np.: Quarto, Pentago, Off Board, itp. Jednak zawsze największym zainteresowaniem wśród małych jak i dużych uczestników Festiwalu cieszy się gra zręcznościowa Speed Stacks polegająca na jak najszybszym układaniu kubków w odpowiedniej, ustalonej regułami gry, kolejności.

Czytaj całość »


spektakl "Szansa" w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

Elżbieta Sarnek @ śr., 09/12/2015 - 12:14

Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Polskie Towarzystwo Kulturalne, Oddział w Krakowie serdecznie zaprasza na spektakl „Szansa”, na podstawie Opowieści wigilijnej Karola Dickensa, który odbędzie się 13 grudnia 2015 r o godz. 17.00 w Klubie 303 Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta os. Dywizjonu 303 nr 1. Wstęp wolny.

 

Jak wiemy, niektóre rzeczy nigdy nie wychodzą z mody. Klasyka pozostaje klasyką, ale ubrana w nowoczesną oprawę może wydać się nam o wiele bliższa niż sądzimy. Opowieść wigilijna Karola Dickensa jest jednym z takich przykładów klasyki, którym zainspirowała się grupa teatralna " Coś do powiedzenia".

 

Czytaj całość »


PAL Nr 14 Program Aktywności Lokalnej skierowany do rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych z terenu Gminy Miejskiej Kraków.

Beata Krehlik @ pt., 11/12/2015 - 07:59

 

Dział Rodzin Zastępczych

oraz Fundacja Nowe Centrum prowadząca Program Aktywnosci Lokalnej

skierowany do rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych

z terenu Gminy Miejskiej Kraków zapraszają do udziału w organizowanych zajęciach. 

 

Harmonogram zajęć na grudzień 2015r. 

 

Czytaj całość »


Spotkanie okolicznościowo - podsumowujące 2015 rok - PAL 3 Ugorek i PAL13 Znaczenie Rodziny

Barbara Bartkiewicz @ pon., 14/12/2015 - 21:13

Dnia 10 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie, w którym wzięło udział łącznie około 50 uczestników PAL3 Ugorek i PAL13 Znaczenie Rodziny oraz zaproszeni goście. 

 

Grudniowe spotkanie stało się okazją do podsumowania działań podejmowanych przez uczestników Programu i zaprezentowania efektów ich pracy, wykonanej podczas warsztatów plastycznych i kulinarnych. Podczas spotkania serwowany był tradycyjny poczęstunek oraz samodzielnie przygotowane przez uczestników ciasta i ciasteczka. Miłym akcentem były wspólnie śpiewane kolędy przy akompaniamencie gitarowym jednego z uczestników Programu.

 

 

 

Czytaj całość »


Warsztaty motywacyjno - edukacyjno w PAL " Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ czw., 17/12/2015 - 14:06

W dniu 16.12.2015r. w biurze Programu Atywności Lokalnej " Na Olszy" odbyły się warsztaty motywacyjno- edukacyjne dla młodzieży z udziałem gościa specjalnego z Drużyny Mistrzów Romana Bosskiego. Porozmawialiśmy wspólnie o sporcie, muzyce, pasji czyli trzech kluczowych hasłach fundacji Drużyny Mistrzów, narkotykach, rozwoju duchowym, podejmowaniu decycji życiowych oraz problemach, które napotykają każdego z nas w życiu codziennym. Zebrała się liczna grupa młodzieży z Pal "Na Olszy"  oraz kilku młodych ludzi z PAL 2 streetwork wraz z streetworkerem Łukaszem, którzy w skupieniu słuchali motywacyjnego przemówienia Romana Bosskiego.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i przeprowadzone warsztaty Romanowi Bosskiemu z Drużyny Mistrzów.

Czytaj całość »


Akcja młodzieży Pal "Na Olszy" - "Paczka dla dzieciaczka"

Elżbieta Sarnek @ wt., 22/12/2015 - 14:56

Akcja młodzieży PAL „Na Olszy”  „Paczka dla dzieciaczka”  dobiegła końca. Mieszkańcy zaangażowali się bardzo chętnie w zbiórkę. Zebraliśmy  zdecydowanie więcej  niż w ubiegłym roku: słodyczy, artykułów plastycznych, gier i zabawek edukacyjnych oraz maskotek. W tegoroczną akcję zaangażowała się również Śródmiejska Biblioteka Publiczna, Filia 7, dzięki której pomocy zbiórka przebiegała sprawniej. Mieszkańcy mogli przynosić rzeczy oprócz siedziby naszego biura przy ulicy Wiśniowej również do blisko nas usytuowanej siedziby Biblioteki. Ogółem w akcję zaangażowało się 50 osób. Uwieńczeniem akcji „Paczka dla Dzieciaczka”  była wizyta  w dniu 18.12.2015r. wraz z młodzieżą PAL w  Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Podczas spotkania wręczyliśmy 26 świątecznych paczek dla dzieci, przeprowadziliśmy konkursy i zabawy oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Był to bardzo miły i pełen wrażeń czas. Największą nagrodą dla nas był uśmiech i radość obdarowanych dzieci. Liczymy, że w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować akcję i włączy się w nią jeszcze większa liczba mieszkańców.

 

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE