Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej" Co się dzieje w PAL STREETWORK?"

Anna Półtorak @ wt., 13/10/2015 - 10:53

W dniach 5-8 października 2015 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyły się prezentacje twórczości osób niepełnosprawnych w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych „Gaudium 2015”. Grupa uczestników projektu czynnie pomagała
w przygotowaniu widowiska teatralnego mieszkańców Domu Pomocy Społecznej
z os. Hutniczego.

Zajęcia odbyły się w ramach warsztatów pn. „Bliżej niepełnosprawności” z zakresu umiejętności funkcjonowania w grupie, szkole oraz rodzinie.

Dwie osoby uczestniczące w PAL podpisały umowy wolontaryjne z DPS i świadczą pomoc oraz udzielają wsparcia w opiece nad dwojgiem mieszkańców.

Czytaj całość »


DZIELNICOWE POŚREDNICTWO W POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM I STARSZYM

Ewa Galicka @ pon., 19/10/2015 - 10:16

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego polegające na prowadzeniu Dzielnicowego pośrednictwa w pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym.

Dzielnicowe pośrednictwo zajmuje się łączeniem wolontariuszy z osobami niepełnosprawnymi i starszymi, które oczekują pomocy w:

- drobnych zakupach

- czytaniu książek/gazet

- kontaktu z lekarzem/urzędami (wspólne wyjścia)

- spacerach

innych drobnych usługach.

Pomoc jest skierowana do osób dorosłych (niepełnosprawnych i starszych) z rejonu Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Czekamy również na osoby, które mogłyby takiej pomocy udzielać. Wolontariuszem może zostać każda osoba - także uczeń (od 15 r.ż.), student, senior - z terenu całego Krakowa.

Więcej informacji na terenie Dzielnicy III udzielamy w siedzibach Programów Aktywności Lokalnej "Ugorek" i "Na Olszy". Można kontaktować się osobiście, telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem innych osób.

1.PAL Ugorek, ul. Ugorek 1, tel. 12 655-00-44

dyżury: wtorek 10.00-14.00

środa, piątek 15.00-18.00

Czytaj całość »


Warsztaty wyjazdowe PAL 13 Znaczenie Rodziny - Niepołomice 14.10.2015 r.

Barbara Bartkiewicz @ śr., 28/10/2015 - 23:56

Podczas majowej wyprawy do Puszczy Niepołomickiej zrodził się pomysł, aby powrócić tu jesienią.

Grupa uczestników Programu Aktywności Lokalnej „Znaczenie Rodziny”, tym razem w ramach warsztatów wyjazdowych, brała udział w seansie  naukowym w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach a następnie w zajęciach terenowych. 

Czytaj całość »


Turniej Gier na Azorach.

Anna Półtorak @ pt., 30/10/2015 - 11:45

 

Serdecznie zapraszamy na pierwszy Turniej Gier, który odbędzie się wieczorem 4 listopada
w nowej siedzibie streetwork na osiedlu Azory (szczegóły na plakacie).

Czytaj całość »


Przeprowadzka na Azorach.

Anna Półtorak @ pt., 30/10/2015 - 14:27

Po przeprowadzce do nowego lokalu streetworkerskiego na ul. Jaremy 1 (biuro na Azorach) adaptujemy biuro do działań. W najbliższym czasie planowane są tutaj m.in. Turnieje Gier (4.11.15), warsztaty kulinarne dla początkujących (10.11.15), warsztaty antydyskryminacyjne (17.11.15) oraz projekcje filmowe (25.11.15). Przygotowywana jest również Mikołajkowa Gra Terenowa we współpracy z organizacjami, instytucjami i społecznością lokalną. 

  

Czytaj całość »


Zmiany, zmiany, zmiany...

Anna Półtorak @ pt., 30/10/2015 - 14:32

Lato oraz początek okresu jesiennego upłynął na Azorach pod znakiem wyjść grupowych m.in. do Parku Wodnego, kina, Parku Linowego, na gokarty. Był to również gorący okres ze względu na początek roku szkolnego (zmiany szkół, placówek) i pomoc uczestnikom/czkom w dobrym, nowym starcie edukacyjnym. Nowością są dwukrotnie już przeprowadzone jesienią warsztaty kulinarne, które niezmiennie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE