Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejWYKREUJ SIĘ NA WIOSNĘ

Paulina Gosek @ czw., 05/03/2015 - 17:34

Czytaj całość »


Akcja "Wspieraj Psiaka i Kociaka" w PAL "Na Olszy" zakończona pomyślnie

Elżbieta Sarnek @ czw., 05/03/2015 - 18:02

Akcja „Wspieraj Psiaka i Kociaka” zakończona pomyślnie. Wszystkim mieszkańcom osiedla Olsza i Olsza II, oraz młodzieży z PAL „Na Olszy” dziękujemy za zorganizowanie i zaangażowanie się w akcję.

W dniu 26.02.2015r. udaliśmy się do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Celem wizyty było przekazanie artykułów dla zwierzaków, które zostały zebrane podczas zbiórki „Wspieraj psiaka i kociaka" prowadzonej przez młodzież PAL i streetworkera wśród mieszkańców Olsza i Olsza II.

W zbiórkę zaangażowało się 28 mieszkańców, którzy dostarczyli do siedziby PAL karmę, materiały na legowiska, miski, smycze itp. dla potrzebujących zwierząt.Grupa młodzieży wraz z streetworkerem przez miesiąc koordynowała zbiórkę, a w dniu 26.02.2015 r., wyruszyła do Schroniska, aby przekazać zebrane artykuły dla zwierzaków. Wyprawa przysporzyła nam wiele emocji i przeżyć.

Czytaj całość »


WYKREUJ SIĘ NA WIOSNĘ

Paulina Gosek @ pt., 06/03/2015 - 13:45

A już w niedzielę 08.03 o godzinie 11:00 rozpoczynamy pierwsze spotkanie z cyklu WYKREUJ SIĘ NA WIOSNĘ!

 

Na pierwszym spotkaniu odkrywać będziemy sekrety makijażu dziennego. Naszą przewodniczką będzie Katarzyna Wrona 

Zapraszamy!

Czytaj całość »


"Osiedlowe Ferie Zimowe" w PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ pon., 09/03/2015 - 13:08

W czasie ferii zimowych w PAL "Na Olszy" najmłodsi uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach organizowanych w ramach akcji „Osiedlowych Ferii Zimowych” na osiedlach Olsza i Olsza II.

W trakcie dwóch spotkań, które odbyły się w Programie Aktywności Lokalnej, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w turniejach gier logicznych, treningach hokeja stołowego i rodhockeja, nauce układania kubków „Speed stacks”.
Na tych, którzy wzięli udział w akcji czekały wspaniałe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Czytaj całość »


Projekt "Most przyjaźni" - spotkanie w PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ pon., 09/03/2015 - 14:42

W związku z kolejnym punktem zadania mini projektu społecznego "Most Przyjaźni", serdecznie zapraszamy, również w imieniu Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Oddział w Krakowie na:

  • Pokaz prezentacji International Study Visit – Londyn 2014
  • Do włączenia się w uzgodnienia dotyczące wykonania sezonowych rabatek kwiatowych i mostów kwiatowych.

 

Kiedy? 11 marca środa o godz. 18.00

Gdzie? Program Aktywności Lokalnej „Na Olszy” ul. Wiśniowa 3/3

 

Czytaj całość »


Wyjazd do Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Anna Półtorak @ pt., 13/03/2015 - 11:51

26 lutego 2015 PAL “Streetwork - odkryj potencjał osiedla” wspólnie z beneficjentami i beneficjentkami zorganizował wyjazd do Muzeum Auschwitz - Birkenau. Uczestniczyło w nim 16 osób oraz trójka opiekunów. Do Oświęcimia i Brzezinki wybrali się w miesiąc po 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Podczas wyjazdu uczestnicy zdobyli nową  wiedzę z historii. Wspólnie spędzony czas był okazją do wielu dyskusji i refleksji.

Czytaj całość »


Zielone Ławeczki na Olszy

Elżbieta Sarnek @ śr., 18/03/2015 - 13:37

W najbliższy piątek i sobotę realizowany będzie na Olszy projekt "Zielone Ławeczki" wybrany przez mieszkańców Dzielnicy III w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

W piątek o godz. 17 w budynku szkoły przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 odbędą się warsztaty z wyplatania wikliny, a w sobotę na skwerze pomiędzy blokami przy ul. Miechowity 10, Stanisława ze Skalbmierza 12, Bohaterów Wietnamu 3 i 5 zostanie posadzona zielona ławeczka.

 

Czytaj całość »


Harmonogram PAL "Na Olszy" - kwiecień 2015 r.

Elżbieta Sarnek @ czw., 26/03/2015 - 15:06

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE