Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejWYKREUJ SIĘ NA WIOSNĘ

Paulina Gosek @ czw., 05/03/2015 - 17:34

Czytaj całość »


Akcja "Wspieraj Psiaka i Kociaka" w PAL "Na Olszy" zakończona pomyślnie

Elżbieta Sarnek @ czw., 05/03/2015 - 18:02

Akcja „Wspieraj Psiaka i Kociaka” zakończona pomyślnie. Wszystkim mieszkańcom osiedla Olsza i Olsza II, oraz młodzieży z PAL „Na Olszy” dziękujemy za zorganizowanie i zaangażowanie się w akcję.

W dniu 26.02.2015r. udaliśmy się do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Celem wizyty było przekazanie artykułów dla zwierzaków, które zostały zebrane podczas zbiórki „Wspieraj psiaka i kociaka" prowadzonej przez młodzież PAL i streetworkera wśród mieszkańców Olsza i Olsza II.

W zbiórkę zaangażowało się 28 mieszkańców, którzy dostarczyli do siedziby PAL karmę, materiały na legowiska, miski, smycze itp. dla potrzebujących zwierząt.Grupa młodzieży wraz z streetworkerem przez miesiąc koordynowała zbiórkę, a w dniu 26.02.2015 r., wyruszyła do Schroniska, aby przekazać zebrane artykuły dla zwierzaków. Wyprawa przysporzyła nam wiele emocji i przeżyć.

Czytaj całość »


WYKREUJ SIĘ NA WIOSNĘ

Paulina Gosek @ pt., 06/03/2015 - 13:45

A już w niedzielę 08.03 o godzinie 11:00 rozpoczynamy pierwsze spotkanie z cyklu WYKREUJ SIĘ NA WIOSNĘ!

 

Na pierwszym spotkaniu odkrywać będziemy sekrety makijażu dziennego. Naszą przewodniczką będzie Katarzyna Wrona 

Zapraszamy!

Czytaj całość »


"Osiedlowe Ferie Zimowe" w PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ pon., 09/03/2015 - 13:08

W czasie ferii zimowych w PAL "Na Olszy" najmłodsi uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach organizowanych w ramach akcji „Osiedlowych Ferii Zimowych” na osiedlach Olsza i Olsza II.

W trakcie dwóch spotkań, które odbyły się w Programie Aktywności Lokalnej, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w turniejach gier logicznych, treningach hokeja stołowego i rodhockeja, nauce układania kubków „Speed stacks”.
Na tych, którzy wzięli udział w akcji czekały wspaniałe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Czytaj całość »


Projekt "Most przyjaźni" - spotkanie w PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ pon., 09/03/2015 - 14:42

W związku z kolejnym punktem zadania mini projektu społecznego "Most Przyjaźni", serdecznie zapraszamy, również w imieniu Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Oddział w Krakowie na:

  • Pokaz prezentacji International Study Visit – Londyn 2014
  • Do włączenia się w uzgodnienia dotyczące wykonania sezonowych rabatek kwiatowych i mostów kwiatowych.

 

Kiedy? 11 marca środa o godz. 18.00

Gdzie? Program Aktywności Lokalnej „Na Olszy” ul. Wiśniowa 3/3

 

Czytaj całość »


Wyjazd do Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Anna Półtorak @ pt., 13/03/2015 - 11:51

26 lutego 2015 PAL “Streetwork - odkryj potencjał osiedla” wspólnie z beneficjentami i beneficjentkami zorganizował wyjazd do Muzeum Auschwitz - Birkenau. Uczestniczyło w nim 16 osób oraz trójka opiekunów. Do Oświęcimia i Brzezinki wybrali się w miesiąc po 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Podczas wyjazdu uczestnicy zdobyli nową  wiedzę z historii. Wspólnie spędzony czas był okazją do wielu dyskusji i refleksji.

Czytaj całość »


Zielone Ławeczki na Olszy

Elżbieta Sarnek @ śr., 18/03/2015 - 13:37

W najbliższy piątek i sobotę realizowany będzie na Olszy projekt "Zielone Ławeczki" wybrany przez mieszkańców Dzielnicy III w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

W piątek o godz. 17 w budynku szkoły przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 odbędą się warsztaty z wyplatania wikliny, a w sobotę na skwerze pomiędzy blokami przy ul. Miechowity 10, Stanisława ze Skalbmierza 12, Bohaterów Wietnamu 3 i 5 zostanie posadzona zielona ławeczka.

 

Czytaj całość »


Harmonogram PAL "Na Olszy" - kwiecień 2015 r.

Elżbieta Sarnek @ czw., 26/03/2015 - 15:06

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE