Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejZapraszamy w podróż po Azji.

Ewa Galicka @ pon., 02/02/2015 - 08:49

Dnia 05.02.2015 r. o godz. 17.30 w klubie Dako, przy ul. Ugorek 10 będziemy mieli okazję przenieść się do Azji.

W podróż po Honkongu, Wietnamie, Kambodży, Laosie i Tajlandii, zabierze nas wolontariusz Patrick.

Zapraszamy na prezentację zdjęć i opowieść o tych odległych krajach.

Czytaj całość »


Harmonogram luty 2015 - PAL Ugorek

Ewa Galicka @ pon., 02/02/2015 - 09:30

Czytaj całość »


Akcja "Wspieraj Psiaka i Kociaka" w PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ czw., 05/02/2015 - 18:00

Inicjatorami  i organizatorami akcji społecznej jest młodzież z PAL "Na Olszy". Od 22.01.2015r. w biurze Programu Aktywności Lokalnej "Na Olszy" przy ulicy Wiśniowej 3/3 trwa zbiórka artykułów dla zwierzaków:  karmy, materiałów na legowiska, smyczy, środków pielęgnacyjnych itp. Zebrane artykuły zostaną w dniu 26.02.2015r. przekazane przez młodzież do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie. Zachęcamy wszystkie osoby zwłaszcza mieszkańców Olszy i Olszy II do udziału w zbiórce.

Pomóżcie zwierzakom :-)

Szczegółowe informacje:

streetworker: 660 637 857

Czytaj całość »


Osiedlowe ferie zimowe z PAL "Na Olszy"

Elżbieta Sarnek @ wt., 10/02/2015 - 09:15

PAL "Na Olszy" oraz Polskie Towarzystwo Kulturalne Oddział w Krakowie pragną zachęcić dzieci oraz ich rodziców do przyłączenia się do zajęć i zabaw organizowanych w ramach akcji „Osiedlowych Ferii Zimowych” na osiedlach Olsza i Olsza II.

Atrakcje czekające uczestników to m. in.: turnieje gier logicznych, treningi hokeja stołowego i rodhockeja, nauka układania kubków „Speed stacks”, gry i zabawy na śniegu i świeżym powietrzu.

Zajęcia są organizowane w ramach mini-projektu społecznego „Most Przyjaźni” skierowanego do mieszkańców osiedli Olsza i Olsza II i będą się odbywać w Młodzieżowym Domu Kultury przy Al. 29 Listopada 102 w Krakowie oraz w Programie Aktywności Lokalnej „Na Olszy” ul. Wiśniowa 3/3 w Krakowie.

Do PAL "Na Olszy" zapraszamy w środy 18-go i 25-go lutego o godz. 17.00.

Czytaj całość »


FERIE ZIMOWE W PAL "SAMI DLA SIEBIE"

Paulina Gosek @ wt., 10/02/2015 - 14:16

SPĘDŹ FERIE ZIMOWE RAZEMNAMI!!!

zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć i warsztatów. 

Zapraszamy!

Animatorzy lokalni Programu Aktywniości Lokalnej "Sami dla siebie"

ul. Ks. K. Siemaszki 31 

tel. 697-129-887

Czytaj całość »


MAŁY CHEMIK

Paulina Gosek @ pt., 13/02/2015 - 10:27

Zapraszamy wszystkich małych geniuszy, odkrywców i naukowców na wspólne eksperymentowanie w Punkcie Aktywności Lokalnej "Sami dla siebie"  


 

 

 

Czytaj całość »


Niezapomniana wystawa w Stolicy...

Marzena Bugaj @ ndz., 15/02/2015 - 13:53

     W dniu 12.02.2015r animatorzy lokalni wspólnie z beneficjentami PAL ,,Nasze Sprawy" udali się do Narodowej Galerii Sztuki ,,Zachęta" w Warszawie  w celu obejrzenia poruszającej wystawy pt. ,,Postęp i Higiena". Pomysł zapoznania się z tego typu sztuką narodził się podczas warsztatów pt.,,Chwila dla Siebie", na których mieszkańcy Azorów poruszają ciekawe tematy związane z wydarzeniami XXI wieku. Warsztaty wyjazdowe przyczyniły się do uświadomienia beneficjentom roli życia oraz ukazania codziennych struktur i mechanizmów w których funkcjonujemy. Prezentacja skłaniała również do rozważań etycznych. Temat wystawy przyczynił się do ciekawej a zarazem trudnej rozmowy między osobami na temat współczesnego człowieka. Odczucia, emocje i myśli wywołane prezentacją ukazały  ide innowacyjnego postępu i kierunku w jakim zmierza współczesna modernizacja życia.

Czytaj całość »


Początek roku 2015 w PAL2"Streetwork - odkryj potencjał osiedla".

Anna Półtorak @ pon., 16/02/2015 - 12:40

 

W styczniu zostały zorganizowane warsztaty antydyskryminacyjne na których został wyświetlony film  pt.:" Maska twardziela - przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć". Warsztaty odbyły się w siedzibie PAL2 na Azorach.

Miesiąc styczeń jest okresem świątecznym więc organizowane są spotkania Jasełkowe. Nasz pal także zorganizował takie spotkanie w Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Hutniczym w ramach warsztatów "Bliżej niepełnosprawności". Mieszkańcy DPS byli zachwyceni rodzinną atmosferą.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE