Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejListopad na Siemaszkach

Paulina Gosek @ wt., 02/12/2014 - 14:33

Miesiac listopad był miesiącem smaku w Samych dla siebie. W Punkcie odbywały się bowiem warsztaty kulinarne. Uczestnicy przygotowywali potrawy takie jak: koreczki, kanapeczki, deserki, sałatka. 

Uczestnikiem zajęć mógł być każdy, jednak zdecydowaną większość stanowiły dzieci i młodzież, którzy chcieli nauczyć się dać, którymi mogliby później zaskoczyć w domach swoich rodziców. 

 

Czytaj całość »


Smaczny listopad na Siemaszkach

Paulina Gosek @ wt., 02/12/2014 - 14:37

Miesiac listopad był miesiącem smaku w Samych dla siebie. W Punkcie odbywały się bowiem warsztaty kulinarne. Uczestnicy przygotowywali potrawy takie jak: koreczki, kanapeczki, deserki, sałatka. 

Uczestnikiem zajęć mógł być każdy, jednak zdecydowaną większość stanowiły dzieci i młodzież, którzy chcieli nauczyć się dać, którymi mogliby później zaskoczyć w domach swoich rodziców. 

 

Czytaj całość »


Magia na Siemaszkach

Paulina Gosek @ wt., 02/12/2014 - 14:45

W tym roku również magia zawitała do Punktu Aktywności Lokalnej  "Sami dla siebie".  Dzięki specjalnym, magicznym mocom mieliśmy możliwość czarowania i wróżenia 28 listopada. W ten wieczór odbyła się andrzejkowa dyskoteka, podczas której każdy miał możliwość poznania swojej przyszłości. 

Czytaj całość »


Zumba na Azorach...

Marzena Bugaj @ śr., 03/12/2014 - 14:51

Zapraszamy dzieci i młodzież z osiedla Azory na bezpłatne zajęcia ZUMBY KIDS,  które odbywają się w każdy wtorek w godz. od 15.00 do 16.00 w Szkole Podstawowej Nr 113. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego  instruktora.

ZAPEWNIAMY:
- przyjemną atmosferę
- miłą zabawę
- program dostosowany do wieku
- naukę tańca

 

WSZELKIE INFORMACJE można uzyskać w PAL ,,NASZE SPRAWY"
ul. H. Modrzejewskiej 8
tel. 660-637-858
tel. 660-637-83

Czytaj całość »


Zmysłowy taniec dla Pań w każdym wieku...

Marzena Bugaj @ śr., 03/12/2014 - 15:29

 Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na bezpłatne zajęcia nauki tańca brzucha, które odbywają się w każdy wtorek w godz. od 14.00- 15.15 w Punkcie PAL ,,Nasze Sprawy".
Zapewniamy interesujące spędzenie wolnego czasu i poznanie historii tego magicznego tańca.

 

ZAPRASZAMY
Animatorzy Lokalni
wtorek 14.00-15.15
PAL ,,Nasze Sprawy"
ul. H. Modrzejewskiej 8

 

 

   

 

Czytaj całość »


Harmonogram XII 2014 - PAL Ugorek

Krzysztof @ pt., 05/12/2014 - 13:31

Czytaj całość »


Warsztaty WenDo

Monika Stachańczyk @ pon., 08/12/2014 - 06:34

W listopadzie odbyły się warsztaty WenDo, które są metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Podczas warsztatów uczestniczki mogły dowiedzieć się jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu - przestać czuć się bezradną i bezbronną a także, jak reagować na przemoc. Dzięki WenDo mogły wzmacnić poczucie pewności siebie oraz poczucie własnej wartości. 

Czytaj całość »


Podsumowanie Jesieni w PAL "Streetwork-odkryj potencjał osiedla"

Anna Półtorak @ czw., 11/12/2014 - 09:08

 

Zima tuż, tuż więc trzeba podsumować działania jesienne Programu Aktywności  Lokalnej pn.:    „ Streetwork- odkryj potencjał osiedla”. Podczas tej jesieni  streetworkerzy  przygotowali nie tylko bogaty wachlarz działań dla beneficjentów naszego programu ale również dla ich otoczenia.

Główną imprezą o charakterze środowiskowym były warsztaty „Graffiti Jam 2014” na osiedlu Azory, które odbyły się 26.10.2014 roku na terenie osiedla . W ramach inicjatywy przeprowadzono warsztaty mające na celu zapoznanie młodzieży z techniką malarską graffiti. Hasło, które zostało namalowane na osiedlowym muralu to „SPORT TO ZDROWIE”.Na  zakończenie imprezy został przygotowany  poczęstunek w formie grilla.

Czytaj całość »


Andrzejki w PAL "Streetwork - odkryj potencjał osiedla"

Anna Półtorak @ czw., 11/12/2014 - 09:24

28 listopada 2014 roku w siedzibie PAL 2 odbyły się warsztaty kulinarne na, których zorganizowano imprezę andrzejkową. Na początku przygotowano potrawy a później była zabawa andrzejkowa na której były wróżby i lanie wosku.

Czytaj całość »


Mikołajki w Domu Pomocy Społecznej

Anna Półtorak @ czw., 11/12/2014 - 09:37

5 grudnia 2014 roku odbyło się spotkanie Mikołajkowe dla mieszkańców i mieszkanek Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Hutniczym prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes. W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci PAL2“Streetwork - odkryj potencjał osiedla”. Upominki od Świętego Mikołaja ucieszyły każdą z osób. Dziękujemy dyrekcji DPS za możliwość odwiedzin!

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE