Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejWarsztaty "Graffiti Jam 2014"

Grzegorz Jaworski @ czw., 07/08/2014 - 10:36

W dniach 31.07 - 01,08.2014r. PAL pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” zorganizował inicjatywę pn.: „Graffiti Jam”, która odbyła się na terenie szkoły Podstawowej nr 101, na osiedlu Jagiellońskim.

                                                  

 

Czytaj całość »


UDAŁO SIĘ !!!

Marzena Bugaj @ czw., 07/08/2014 - 18:07

W dniu 4 lipca br. w Siedzibie British Council Rynek Główny 6, zostały ogłoszone wyniki dot. konkursu na dofinansowanie do mini projektów w ramach programu ,,Aktywna Społeczność w Krakowie". Mieszkańcy Azorów a tym samym uczestnicy PAL ,,Nasze Sprawy" złożyli do konkursu dwa projekty, które znalazły się wśród sześciu najlepszych pomysłów zakwalifikowanych do realizacji. Radości nie było końca!!! Od października br. mieszkańcy ruszają z realizacją projektów, które mają na celu upiększenie Parku na Azorach.

Jeszcze raz GRATULUJEMY!!! 

Czytaj całość »


Wakacyjne wycieczki...

Marzena Bugaj @ czw., 07/08/2014 - 19:15

W dniu 1 sierpnia mieszkańcy Azorów wspólnie z animatorami lokalnymi odwiedzili Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Wycieczka za Kraków wzmocniła integrację między uczestnikami PAL ,,Nasze Sprawy" oraz sprawiła wiele radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Zwiedziliśmy skansen, dwór oraz Zamek Lipowiec. Dzięki jednej z naszych uczestniczek, zdobyliśmy wiele cennych i ciekawych informacji dot. historii powstania skansenu w Wygiełzowie. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była nauka strzelania z łuku. Dziękujemy Panu Januszowi (beneficientowi PAL) za zorganizowanie darmowych zajęć z łucznictwa dla dzieci. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był długi spacer po lesie, ciekawe rozmowy nawiązujące do zwiedzanych obiektów, wspólne śpiewanie oraz obiad w Karczmie.

Pozdrawiamy i dziękujemy Mieszkańcom Azorków za mile spędzony dzień…

Czytaj całość »


Harmonogram na sierpień - PAL 13 Znaczenie Rodziny

Barbara Bartkiewicz @ pon., 11/08/2014 - 12:03

31 lipca rozpoczęły się spotkania kolejnej, V już grupy wsparcia, w ramach PAL 13 Znaczenie Rodziny. Spotkania odbywają się co tydzień w czwartki, w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, osiedle Krakowiaków 2, w Krakowie – Nowej Hucie.

W sierpniu, w każdy wtorek, odbywają się zajęcia z języka angielskiego.

Także we wtorki są zajęcia z podstaw obsługi komputera i Internetu.

Szczegółowy harmonogram zajęć oraz dyżury animatorów lokalnych w ramach Punktu Informacji Obywatelskiej zamieszczamy w załączeniu.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w organizowanych zajęciach do siedziby PAL13 Znaczenie Rodziny przy ul. Ugorek 1, w celu zapoznania się z ofertą.

Animatorzy lokalni

 

Czytaj całość »


Lato w Palu... półmetek

Magdalena Manijak @ śr., 13/08/2014 - 10:41

Mamy już za sobą pierwszy miesiąc wakacji w PAL. Dużo się u Nas działo!!!!

Dzieci i młodzież brała udział w warsztatach twórczości,  zajęciach sportowo-rekreacyjno-świetlicowych a także warsztatach edukacyjno-rozwojowych.

Udział w zajęciach PAL przeciwdziała nudzie oraz biernemu spędzaniu czasu wolnego np. przed telewizorem.

 

Nasi uczestnicy z zaangażowaniem właczają się w oferowany program zajęć przez co zdobywają nowe umiejętności.

Czytaj całość »


STAWIAMY NA BEZPIECZEŃSTWO

Magdalena Manijak @ śr., 13/08/2014 - 10:53

Zobaczcie jak Program Aktywności Lokalnej Zesławice i Kantorowice uczył się I-szej pomocy.

 

Naszym ekspertem był ratownik medyczny pracujący na codzień
w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

 

Prowadzący był dumny z zaangażowania uczestników i obiecał, że jeszcze do Nas wróci…

   

Czytaj całość »


Kraków Arena zdobyta... Doping Palowiczów pomógł Polsce wygrać!!!!

Magdalena Manijak @ pon., 18/08/2014 - 13:50

17 sierpnia 2014 roku uczestnicy PAL9 mieli okazję kibicować siatkarzom  w Kraków Arenie podczas XII Memoriału Wagnera.

 

Doping był na tyle dobry, że Nasi siatkarze pokonali reprezentację Chin… nie bez kozery przecież mówi się, że publiczność to siódmy zawodnik ;)

 

Polska pokonała Chiny 3:0 (25:18, 25:22, 25:17) i nadal ma szansę na zwycięstwo w XII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera!

 

Sama hala zrobiła na Nas duże wrażenie… jest ogromna i piękna - taka na jaką od wielu lat czekał Kraków i jego mieszkańcy.

 

 

Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy…

 

Czytaj całość »


XII Memoriał im. Huberta Wagnera

Berenika Błaszak @ wt., 19/08/2014 - 14:23

Z przyjemnością informujemy,  że w d niu 17.08.2014 dzięki  Fundacji Huberta Jerzego Wagnera nasi uczestnicy mieli możliwość kibicowania podczas meczy piłki siatkowej Bułgaria-Rosja oraz Polska Chiny.  Mecze zostały zorganizowane w ramach Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej Mężczyzn - XII Memoriał Huberta Wagnera.
Bawiliśmy się naprawdę znakomicie!!!!!!

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE