Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejŚwięto Chleba

Magdalena Baartus... @ pon., 02/06/2014 - 11:54

W dniu 31.05.2014r. kilkuosobowa grupa uczestników PAL wzięła udział w imprezie plenerowej z cyklu „Chata wiejska z tradycjami”, która odbyła się w os. Chałupki.

Czytaj całość »


Eko ZiK

Magdalena Manijak @ pon., 02/06/2014 - 20:06

Program Aktywnośli Lokalnej "ZiK"  25 kwietnia 2014 r. wziął udział
w akcji recyklingowej.

Zebrane butelki i baterie zostały wymienione na sadzonki, które wkrótce Beneficjenci w ramach warsztatów ogrodniczych posadzą przed swoimi budynkami.

 

Czytaj całość »


PAL "ZiK" dla Ogrodów Nowej Huty

Magdalena Manijak @ pon., 02/06/2014 - 20:31

25 maja 2014 roku w Kantorowicach PAL "ZiK" czynnie pomagał w sadzeniu roślin
w ramach projektu "Ogrody Nowej Huty".

Dla Beneficjentów PAL współudział w tworzeniu ogrodu to wstęp do planowanych na czerwiec warsztatów ogrodniczych. Wiele nauczyliśmy się od specjalistów
z dziedziny ogrodnictwa…

Z radością bedziemy obserwować jak ogród uzyska ostateczny kształt…

 

O projekcie Ogrody Nowej Huty mozna przeczytać tutaj - http://ogrodynh.pl/?cat=15


 

 

Czytaj całość »


SPACER PO KRAKOWIE

Marzena Bugaj @ wt., 03/06/2014 - 09:59

W miesiącu maju br animatorzy lokalni wspólnie z uczestnikami Punktu Aktywności Lokalnej ,,Nasze Sprawy", wybrali się na długi spacer po Krakowie. Wyjście miało charakter kulturalny, edukacyjny i integracyjny. Odwiedziliśmy Zamek Królewski, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieżę Ratuszową, oraz Barbakan. Dużą atrakcją dla najmłodszych był smok wawelski oraz dorożki krakowskie. Mieszkańcy zwrócili szczególną uwagę na Dzwon Jana Pawła II który znajdował się na dziedzińcu przed Katedrą na Wawelu. Piękna i słoneczna pogoda oraz miłe spędzenie wolnego czasu wzmocniło pozytywne relacje i integrację między mieszkańcami PAL.

Czytaj całość »


Familiada po sąsiedzku

Ewa Galicka @ wt., 03/06/2014 - 10:09

Czytaj całość »


WIOSENNE WYCIECZKI W PAL 11 ,,NASZE SPRAWY”

Marzena Bugaj @ śr., 04/06/2014 - 10:11

W ramach Treningu Kompetencji Społecznych animatorzy lokalni wychodząc na  przeciw mieszkańcom zorganizowali w miesiącu marcu i maju br. wyjście do Kina i Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Wspólnie spędzony czas pozwolił na nabycie umiejętności wzajemnej współpracy w grupie społecznej oraz wzmocnienie więzi między mieszkańcami. Wycieczka do ZOO  sprawiła radość zarówno dzieciom jak i dorosłym pokazując możliwość konstruktywnego spędzania wolnego czasu.

Czytaj całość »


RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE w PAL 11 ,,NASZE SPRAWY"

Marzena Bugaj @ śr., 04/06/2014 - 10:24

 W maju br. uczestniczki PAL 11 ,,Nasze Sprawy” wzięły udział w zajęciach
z rękodzieła artystycznego i pod okiem wolontariusza wykonały ciekawą  biżuterię
z wikliny papierowej. Pomysłom nie było końca. Kolejne zajęcia odbędą się w dniu 10.06.2014r o godz. 13.30 w PAL 11. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Azorów zapraszamy.

 

Czytaj całość »


Okno Papieskie z drugiej strony.

Ewa Galicka @ śr., 04/06/2014 - 13:02

Zapraszamy do przeczytania relacji z wizyty w Kurii Metropolitarnej  oraz do galerii zdjęć na stronie:

http://www.mops.krakow.pl/aktualnosci/2014/06/okno-papieskie-z-drugiej-strony 

Czytaj całość »


Kolczyki i bransoletki

Elżbieta Sarnek @ śr., 04/06/2014 - 17:50

Na kolejnych zajęciach z cyklu Warsztaty Kreatywności Panie wykonały kolczyki i bransoletki :)

 

Czytaj całość »


,,BEZ KLAPSA"

Marzena Bugaj @ pon., 09/06/2014 - 08:49

W dniu 6 maja br w PAL ,,Nasze Sprawy" odbyła się druga część warsztatów dotyczących odpowiedzialnego wychowywania dzieci bez stosowania wobec nich przemocy. Osobami prowadzącymi zajęcia byli pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie Filii nr 2 ul. Radzikowskiego 37. Uczestnicy zajęć mieli możliwość nabycia wiedzy i umiejetności w zakresie radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci w różnym wieku. Poprzez wykonywane ćwiczenia rodzice nabyli umiejętności prawidłowego komunikowania się z dziećmi i zachęcania ich do współpracy. Poprowadzone spotkanie przyczyniło się również do podniesienia świadomości na temat przemocy w rodzinie oraz wzrostu zaufania do Instytucji działających na rzecz pomocy osobom i rodzinom doznającym przemocy. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Azorów.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w warsztatach.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE