Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejDZIEŃ KOBIET W PAL UGOREK

Ewa Galicka @ wt., 04/03/2014 - 09:16

Zapraszamy na wspólne świętowanie

DNIA KOBIET

07.03.2014 r.

 

Program:

  • godz.16.30-17.45 twórcze spotkanie z coachem
  • godz.18.00-20.00 warsztaty dotyczące stylizacji (analiza kolorystyczna, zestawy garderoby dla różnych typów sylwetek, sposoby na podkreślenie walorów sylwetki )
  • dla uczestniczek słodki poczęstunek

 

Obowiązują zapisy:

Program Aktywności Lokalnej, ul. Ugorek 1 (parter)

tel.: 780-511-836, e-mail: palugorek [at] mops [dot] krakow [dot] pl,

 

 

Udział w PAL Ugorek jest bezpłatny.

Zapraszamy również do włączenia się w inne nasze działania.www.pal.mops.krakow.pl

Czytaj całość »


Dzień Kobiet w PAL Ugorek

Ewa Galicka @ wt., 11/03/2014 - 14:38

Dnia 07.03.2014 r. w PAL Ugorek świętowałyśmy Dzień Kobiet.

Było twórczo, kolorowo i wesoło.

W pierwszej części spotkania uczestniczki pod okiem Pani couch pracowały Metodą Otwartej Przestrzeni, nad tym, jakie jeszcze działania można realizować w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla i z społecznością lokalną. Metoda ta pozwala na większe zaangażowanie i zwiększenie poczucia sprawczości. Wypracowany materiał będzie pomocny przy planowaniu dalszych działań PAL, a pomysłodawczynie zadeklarowały swój udział w przygotowaniach. 

 

W drugiej części spotkania Panie miały okazję spotkać się ze stylistką. Najpierw poznały podstawowe typy sylwetek i odpowiednie dla nich fasony, a następnie mogły przekonać się jak wygląda analiza kolorystyczna. Chętne panie miały możliwość sprawdzić jakie kolory do nich pasują, a jakie nie - trafność wyboru przez stylistkę była potwierdzana przez żywiołowe reakcję reszty pań.

Z uwagi na duże zainteresowanie tą tematyką, planujemy dalsze spotkania warsztatowe już w mniejszych grupach.

Czytaj całość »


Wiosna zawitała do "Samych dla siebie"

Paulina Gosek @ wt., 11/03/2014 - 16:19

a tak korzystaliśmy z pierwszych ciepłych promieni słonecznych w tym roku :) 

 

Czytaj całość »


PROJEKT AKTYWNA SPOŁECZNOŚĆ W KRAKOWIE

Hanna Krachulec @ pon., 17/03/2014 - 12:42

 

Mieszkasz/pracujesz lub w inny sposób jesteś związany/a z jednym z osiedli: Azory, Ugorek, Olsza II lub też chcesz działać w tych miejscach? Masz ciekawe pomysły na pozytywne zmiany lub już działasz na rzecz Twojej okolicy? Jesteś w wieku 18 – 118 lat? Dołącz do projektu Aktywna Społeczność w Krakowie i dowiedz się, jak możesz odmienić swoje osiedle!

 

Na czym polega projekt Aktywna Społeczność w Krakowie?

 

Aktywna Społeczność to międzynarodowy projekt British Council realizowany w Europie i na świecie, którego celem jest wzmacnianie społeczności lokalnych i wspieranie aktywnych postaw obywatelskich.

Aktywna Społeczność w Krakowie zakłada działanie na rzecz polepszenia jakości życia na osiedlach Ugorek, Olsza II i Azory. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkanek
i mieszkańców do aktywnego działania na rzecz możliwych zmian w swoim najbliższym otoczeniu.

 

Kto odpowiada za realizację projektu Aktywna Społeczność w Krakowie?

 

Czytaj całość »


Telewizja w PAL 11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:06

Dnia 6 lutego Punkt Aktywności Lokalnej "Nasze Sprawy" odwiedziła ekipa telewizyjna  TVP Kraków. Była ona w trakcie nagrywania reportażu o PAL-ach. 

Dziennikarze z ekipy uczestniczyli w zajęciach z haftu krzyżykowego jak również byli zaciekawieni odbywającym się w tym dniu turniejem gry w szachy przez dzieci. P0mimo tremy, uczestnicy chętnie wypowiadali się przed kamerą.

Czytaj całość »


Walentynki w PAL 11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:35

W dniu 14.02.2014 roku odbyło się spotkanie integracyjno-informacyjne z okazji Dnia Zakochany. Mieszkańcy Azorów wspólnie z animatorami lokalnymi przygotwali poczęstunek. Dodatkową niespodzianką były kwiaty wręczane wszystkim zaproszonym kobietom przez mężczyzn z Punktu. 

Gościliśmy także Pana Karola (pracownika socjalnego), który opowiedział o projekcie ,,ACTIVE CITIZENS" oraz przedstawił ciekawy film dot. aktywnej społeczności. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani zaprezentowanym materiałem.

Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. 

Czytaj całość »


Nowy harmonogram PAL11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:45

Program Aktywności Lokalnej

„Nasze Sprawy”

Program jest realizowany na rzecz lokalnej społeczności. Jego celem jest pobudzenie aktywności mieszkańców, tak aby rosła integracja i jakość życia lokalnej społeczności. Punkt Aktywności Lokalnej przy ulicy Modrzejewskiej 8 oferuje m.in. bezpłatne porady psychologiczne, doradztwo zawodowe, umożliwia darmowe korzystanie z Internetu, komputera, a także sąsiedzką integrację. Zapraszamy szczególnie mieszkańców w wieku 15 - 65 lat.

 

Nasza oferta to obecnie:

- Poradnictwo psychologiczne– jeśli miewasz gorsze samopoczucie; przed Tobą trudne decyzje; nie układa Ci się w kontak­tach z bliskimi… przyjdź,  porozmawiaj:  wtorek  11.00-14.00

- Doradztwo zawodowe – pomoc w określeniu predyspozycji zawodowych, pisaniu CV,

- Miejsce spotkań dla mieszkańców Azorów–dotyczące wspólnych problemów, oczekiwań i działań

Czytaj całość »


DZIEŃ KOBIET W PAL 11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:51

W dniu 10.03.2014 w PAL 11 zorganozowano Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Panie uczęszczające na codzień do Punktu przygotowały wspólnie poczęstunek w postaci pizzy dla wszystkich gości.  Panowie natomiast odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem oraz kwiatami. 

 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. 

 

Dziękujemy wszystkim obecnym w tym dniu za zorganizowanie wspaniałego spotkania. 

Czytaj całość »


Spotkanie informacyjne na temat projektu Aktywna Społeczność w Krakowie

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:57

W dniu 17.03 gościliśmy przedstawicieli z Urzędu Miasta Krakowa jak również animatorów lokalnych - streetworkerów w PAL 11. 

Zaproszeni goście przybliżyli uczestnikom Punktu informacje na temat projektu "Aktywna Społeczność w Krakowie - Active Citizens"  realizowanego na trzech krakowskich osiedlach: Azory, OlszaII, Ugorek. 

Celem projektu jest integracja sąsiedzka, oraz inicjowanie wspólnych działań na rzecz swojego osiedla i jego mieszkańców. 

Prowadzący zachęcali mieszkańców Azorów do udziału w spotkaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się w dniu 3.04.br w SP nr 113, ul. Stachiewicza 33 w godz. 17:00-19:00. 

Wszystkich mieszkańców Azorów  zapraszamy do udziału w projekcie.

Wszelkie informacje można uzyskać w PAL

Czytaj całość »


Harmonogramy spotkań grup wsparcia PAL 13 Znaczenie Rodziny

Barbara Bartkiewicz @ ndz., 23/03/2014 - 23:46

Informujemy, że od miesiąca marca 2014 r. w ramach Programu Aktywności Lokalnej Znaczenie Rodziny powstały trzy grupy edukacyjno-wspierające dla rodzin i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi.

Grupy wsparcia spotykają się w lokalach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie w Filiach nr 1, 8, 9.

Poniżej umieszczone zostały harmonogramy spotkań grupowych. Zawierają one między innymi podejmowaną tematykę w części edukacyjnej oraz miejsce i datę spotkań.

Nadal prowadzona jest rekrutacja do grup wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodzin i opiekunów, która potrwa do lutego 2015 r.

Osoby zainteresowane udziałem w grupach wsparcia mogą zgłosić się do animatorów lokalnych w siedzibie PAL Znaczenie Rodziny, ul. Ugorek 1 (parter obok przełączki) lub u pracowników socjalnych w Filiach MOPS w Krakowie.

Zapraszamy osoby chętne do skorzystania z tej formy pomocy.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE