Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL JózefińskaDZIEŃ KOBIET W PAL UGOREK

Ewa Galicka @ wt., 04/03/2014 - 09:16

Zapraszamy na wspólne świętowanie

DNIA KOBIET

07.03.2014 r.

 

Program:

  • godz.16.30-17.45 twórcze spotkanie z coachem
  • godz.18.00-20.00 warsztaty dotyczące stylizacji (analiza kolorystyczna, zestawy garderoby dla różnych typów sylwetek, sposoby na podkreślenie walorów sylwetki )
  • dla uczestniczek słodki poczęstunek

 

Obowiązują zapisy:

Program Aktywności Lokalnej, ul. Ugorek 1 (parter)

tel.: 780-511-836, e-mail: palugorek [at] mops [dot] krakow [dot] pl,

 

 

Udział w PAL Ugorek jest bezpłatny.

Zapraszamy również do włączenia się w inne nasze działania.www.pal.mops.krakow.pl

Czytaj całość »


Dzień Kobiet w PAL Ugorek

Ewa Galicka @ wt., 11/03/2014 - 14:38

Dnia 07.03.2014 r. w PAL Ugorek świętowałyśmy Dzień Kobiet.

Było twórczo, kolorowo i wesoło.

W pierwszej części spotkania uczestniczki pod okiem Pani couch pracowały Metodą Otwartej Przestrzeni, nad tym, jakie jeszcze działania można realizować w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla i z społecznością lokalną. Metoda ta pozwala na większe zaangażowanie i zwiększenie poczucia sprawczości. Wypracowany materiał będzie pomocny przy planowaniu dalszych działań PAL, a pomysłodawczynie zadeklarowały swój udział w przygotowaniach. 

 

W drugiej części spotkania Panie miały okazję spotkać się ze stylistką. Najpierw poznały podstawowe typy sylwetek i odpowiednie dla nich fasony, a następnie mogły przekonać się jak wygląda analiza kolorystyczna. Chętne panie miały możliwość sprawdzić jakie kolory do nich pasują, a jakie nie - trafność wyboru przez stylistkę była potwierdzana przez żywiołowe reakcję reszty pań.

Z uwagi na duże zainteresowanie tą tematyką, planujemy dalsze spotkania warsztatowe już w mniejszych grupach.

Czytaj całość »


Wiosna zawitała do "Samych dla siebie"

Paulina Gosek @ wt., 11/03/2014 - 16:19

a tak korzystaliśmy z pierwszych ciepłych promieni słonecznych w tym roku :) 

 

Czytaj całość »


PROJEKT AKTYWNA SPOŁECZNOŚĆ W KRAKOWIE

Hanna Krachulec @ pon., 17/03/2014 - 12:42

 

Mieszkasz/pracujesz lub w inny sposób jesteś związany/a z jednym z osiedli: Azory, Ugorek, Olsza II lub też chcesz działać w tych miejscach? Masz ciekawe pomysły na pozytywne zmiany lub już działasz na rzecz Twojej okolicy? Jesteś w wieku 18 – 118 lat? Dołącz do projektu Aktywna Społeczność w Krakowie i dowiedz się, jak możesz odmienić swoje osiedle!

 

Na czym polega projekt Aktywna Społeczność w Krakowie?

 

Aktywna Społeczność to międzynarodowy projekt British Council realizowany w Europie i na świecie, którego celem jest wzmacnianie społeczności lokalnych i wspieranie aktywnych postaw obywatelskich.

Aktywna Społeczność w Krakowie zakłada działanie na rzecz polepszenia jakości życia na osiedlach Ugorek, Olsza II i Azory. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkanek
i mieszkańców do aktywnego działania na rzecz możliwych zmian w swoim najbliższym otoczeniu.

 

Kto odpowiada za realizację projektu Aktywna Społeczność w Krakowie?

 

Czytaj całość »


Telewizja w PAL 11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:06

Dnia 6 lutego Punkt Aktywności Lokalnej "Nasze Sprawy" odwiedziła ekipa telewizyjna  TVP Kraków. Była ona w trakcie nagrywania reportażu o PAL-ach. 

Dziennikarze z ekipy uczestniczyli w zajęciach z haftu krzyżykowego jak również byli zaciekawieni odbywającym się w tym dniu turniejem gry w szachy przez dzieci. P0mimo tremy, uczestnicy chętnie wypowiadali się przed kamerą.

Czytaj całość »


Walentynki w PAL 11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:35

W dniu 14.02.2014 roku odbyło się spotkanie integracyjno-informacyjne z okazji Dnia Zakochany. Mieszkańcy Azorów wspólnie z animatorami lokalnymi przygotwali poczęstunek. Dodatkową niespodzianką były kwiaty wręczane wszystkim zaproszonym kobietom przez mężczyzn z Punktu. 

Gościliśmy także Pana Karola (pracownika socjalnego), który opowiedział o projekcie ,,ACTIVE CITIZENS" oraz przedstawił ciekawy film dot. aktywnej społeczności. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani zaprezentowanym materiałem.

Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. 

Czytaj całość »


Nowy harmonogram PAL11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:45

Program Aktywności Lokalnej

„Nasze Sprawy”

Program jest realizowany na rzecz lokalnej społeczności. Jego celem jest pobudzenie aktywności mieszkańców, tak aby rosła integracja i jakość życia lokalnej społeczności. Punkt Aktywności Lokalnej przy ulicy Modrzejewskiej 8 oferuje m.in. bezpłatne porady psychologiczne, doradztwo zawodowe, umożliwia darmowe korzystanie z Internetu, komputera, a także sąsiedzką integrację. Zapraszamy szczególnie mieszkańców w wieku 15 - 65 lat.

 

Nasza oferta to obecnie:

- Poradnictwo psychologiczne– jeśli miewasz gorsze samopoczucie; przed Tobą trudne decyzje; nie układa Ci się w kontak­tach z bliskimi… przyjdź,  porozmawiaj:  wtorek  11.00-14.00

- Doradztwo zawodowe – pomoc w określeniu predyspozycji zawodowych, pisaniu CV,

- Miejsce spotkań dla mieszkańców Azorów–dotyczące wspólnych problemów, oczekiwań i działań

Czytaj całość »


DZIEŃ KOBIET W PAL 11

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:51

W dniu 10.03.2014 w PAL 11 zorganozowano Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Panie uczęszczające na codzień do Punktu przygotowały wspólnie poczęstunek w postaci pizzy dla wszystkich gości.  Panowie natomiast odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem oraz kwiatami. 

 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. 

 

Dziękujemy wszystkim obecnym w tym dniu za zorganizowanie wspaniałego spotkania. 

Czytaj całość »


Spotkanie informacyjne na temat projektu Aktywna Społeczność w Krakowie

Marzena Bugaj @ śr., 19/03/2014 - 14:57

W dniu 17.03 gościliśmy przedstawicieli z Urzędu Miasta Krakowa jak również animatorów lokalnych - streetworkerów w PAL 11. 

Zaproszeni goście przybliżyli uczestnikom Punktu informacje na temat projektu "Aktywna Społeczność w Krakowie - Active Citizens"  realizowanego na trzech krakowskich osiedlach: Azory, OlszaII, Ugorek. 

Celem projektu jest integracja sąsiedzka, oraz inicjowanie wspólnych działań na rzecz swojego osiedla i jego mieszkańców. 

Prowadzący zachęcali mieszkańców Azorów do udziału w spotkaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się w dniu 3.04.br w SP nr 113, ul. Stachiewicza 33 w godz. 17:00-19:00. 

Wszystkich mieszkańców Azorów  zapraszamy do udziału w projekcie.

Wszelkie informacje można uzyskać w PAL

Czytaj całość »


Harmonogramy spotkań grup wsparcia PAL 13 Znaczenie Rodziny

Barbara Bartkiewicz @ ndz., 23/03/2014 - 23:46

Informujemy, że od miesiąca marca 2014 r. w ramach Programu Aktywności Lokalnej Znaczenie Rodziny powstały trzy grupy edukacyjno-wspierające dla rodzin i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi.

Grupy wsparcia spotykają się w lokalach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie w Filiach nr 1, 8, 9.

Poniżej umieszczone zostały harmonogramy spotkań grupowych. Zawierają one między innymi podejmowaną tematykę w części edukacyjnej oraz miejsce i datę spotkań.

Nadal prowadzona jest rekrutacja do grup wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodzin i opiekunów, która potrwa do lutego 2015 r.

Osoby zainteresowane udziałem w grupach wsparcia mogą zgłosić się do animatorów lokalnych w siedzibie PAL Znaczenie Rodziny, ul. Ugorek 1 (parter obok przełączki) lub u pracowników socjalnych w Filiach MOPS w Krakowie.

Zapraszamy osoby chętne do skorzystania z tej formy pomocy.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE