Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejNowy HARMONOGRAM :)

Elżbieta Sarnek @ czw., 07/11/2013 - 15:31

Czytaj całość »


Dni Pracy na os. Azory z PAL pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”

Piotr Józefiak @ śr., 13/11/2013 - 11:16

Streetworkerzy Teamu C z PAL pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” zrealizowali w dniach 28, 29, 30 październik 2013 r. inicjatywę pod nazwą „Dni Pracy” dla mieszkańców Dzielnicy IV Krakowa. Inicjatywa odbyła się w siedzibie PAL przy ul. Czerwieńskiego 22 na os. Azory, gdzie pojawiło się sporo osób zainteresowanych tematyką zatrudnienia i rynku pracy.

Każdy mógł zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy oraz staży, które pochodziły z Grodzkiego Urzędu Pracy, prywatnych biur pośrednictwa pracy i innych źródeł. Można było także porozmawiać z pracownikami socjalnymi, skorzystać z pomocy w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych takich jak CV i list motywacyjny oraz otrzymać obszerną bazę stron internetowych zawierających oferty pracy.

Czytaj całość »


Wyjście ze streetworkerem na GOKARTY :)

Elżbieta Sarnek @ czw., 14/11/2013 - 18:03

W dniu 7 listopada odbyło się drugie wyjście młodzieży wraz z streetworkerem, tym razem na gokarty. Młodzież była bardzo zadowolona. 

Czytaj całość »


Informacja dla Pań zapisanych na wyjścia do KINA I TEATRU

Elżbieta Sarnek @ czw., 14/11/2013 - 18:04

Mamy już rezerwacje :)

Czytaj całość »


Aktywna jesień w PAL Ugorek.

Ewa Galicka @ wt., 19/11/2013 - 13:28

Za oknem szaro i zimno, a PAL-u kolorowo i ciepło - robimy na drutach, filcujemy, uczymy się języków, obsługi komputera i internetu, rociągamy się na pilatesie, dyskutujemy o Ugorku "- jednym słowem zdobywamy nowe kompetencje społeczne.

W przybliżeniu uczestnikom idei budowania  społeczności lokalnej pomogły dwudniowe warsztaty "Ugorek jako społeczność lokalna". Mieszkańcy wymieniali się swoimy spostrzeżeniami na temat osiedla korzystając z elementów gry planszowej "Społeczność w działaniu". Podczas burzliwych dyskusji ustalono, które miejsca są dla wszystkich ważne, a które są problemowe. Te spostrzeżenia znajdą swoje odzwierciedlenie na tworzonej mapie wizualnej osiedla. Licznie zgromadzeni uczestnicy warsztatów mogli wcieli się również w rolę znaczących osób z Ugorka np. radnego, księdza, dzielnicowego jak i w rolę reprezentanta poszczególnych grup mieszkańców (np. młodzież, osoby niepełnosprawne, seniorzy) i przekonać się, że tylko wspólne działanie prowadzi do rozwiązania problemu - za przykład posłużyła zabawa z próbą podniesienia stołu jednym palcem.

Czytaj całość »


Harmonogram PAL Ugorek - grudzień 2013

Ewa Galicka @ pt., 29/11/2013 - 08:27

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE