Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności LokalnejNowy HARMONOGRAM :)

Elżbieta Sarnek @ czw., 07/11/2013 - 15:31

Czytaj całość »


Dni Pracy na os. Azory z PAL pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla”

Piotr Józefiak @ śr., 13/11/2013 - 11:16

Streetworkerzy Teamu C z PAL pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” zrealizowali w dniach 28, 29, 30 październik 2013 r. inicjatywę pod nazwą „Dni Pracy” dla mieszkańców Dzielnicy IV Krakowa. Inicjatywa odbyła się w siedzibie PAL przy ul. Czerwieńskiego 22 na os. Azory, gdzie pojawiło się sporo osób zainteresowanych tematyką zatrudnienia i rynku pracy.

Każdy mógł zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy oraz staży, które pochodziły z Grodzkiego Urzędu Pracy, prywatnych biur pośrednictwa pracy i innych źródeł. Można było także porozmawiać z pracownikami socjalnymi, skorzystać z pomocy w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych takich jak CV i list motywacyjny oraz otrzymać obszerną bazę stron internetowych zawierających oferty pracy.

Czytaj całość »


Wyjście ze streetworkerem na GOKARTY :)

Elżbieta Sarnek @ czw., 14/11/2013 - 18:03

W dniu 7 listopada odbyło się drugie wyjście młodzieży wraz z streetworkerem, tym razem na gokarty. Młodzież była bardzo zadowolona. 

Czytaj całość »


Informacja dla Pań zapisanych na wyjścia do KINA I TEATRU

Elżbieta Sarnek @ czw., 14/11/2013 - 18:04

Mamy już rezerwacje :)

Czytaj całość »


Aktywna jesień w PAL Ugorek.

Ewa Galicka @ wt., 19/11/2013 - 13:28

Za oknem szaro i zimno, a PAL-u kolorowo i ciepło - robimy na drutach, filcujemy, uczymy się języków, obsługi komputera i internetu, rociągamy się na pilatesie, dyskutujemy o Ugorku "- jednym słowem zdobywamy nowe kompetencje społeczne.

W przybliżeniu uczestnikom idei budowania  społeczności lokalnej pomogły dwudniowe warsztaty "Ugorek jako społeczność lokalna". Mieszkańcy wymieniali się swoimy spostrzeżeniami na temat osiedla korzystając z elementów gry planszowej "Społeczność w działaniu". Podczas burzliwych dyskusji ustalono, które miejsca są dla wszystkich ważne, a które są problemowe. Te spostrzeżenia znajdą swoje odzwierciedlenie na tworzonej mapie wizualnej osiedla. Licznie zgromadzeni uczestnicy warsztatów mogli wcieli się również w rolę znaczących osób z Ugorka np. radnego, księdza, dzielnicowego jak i w rolę reprezentanta poszczególnych grup mieszkańców (np. młodzież, osoby niepełnosprawne, seniorzy) i przekonać się, że tylko wspólne działanie prowadzi do rozwiązania problemu - za przykład posłużyła zabawa z próbą podniesienia stołu jednym palcem.

Czytaj całość »


Harmonogram PAL Ugorek - grudzień 2013

Ewa Galicka @ pt., 29/11/2013 - 08:27

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE