Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejRodzinne wyjazdy w PAL "Sami dla siebie"

Paulina Gosek @ pon., 02/09/2013 - 12:04

W sierpniu 2013r. uczestnicy PAL - członkowie społeczności lokalnej wzięli udział w rodzinnych wyjazdach: 5 sierpnia do Muzeum Etnograficznego Wygiełzów i Zamek Lipowiec oraz 23 sierpnia do Pieskowej Skały.

Pogoda była wyśmienita, uczestnicy pozytywnie nastawieni a atrakcje przednie - zwiedzane miejsca pozwoliły na chwilę przenieść się do przeszłości i zobaczyć jak wyglądało życie małopolskiej wsi kilka wieków temów. Nie brakowało atrakcji, włączając w to mozolne wspinanie się na zamek i basztę, z której rozciąga się piękny krajobraz Małopolski.

Wspólny wyjazd był okazją do budowania relacji, prowadzenia ciekawych rozmów oraz poznawania ciekawych historycznie miejsc Małopolski.

Czytaj całość »


Warsztaty kulinarne w PAL "Sami dla siebie"

Paulina Gosek @ pon., 02/09/2013 - 12:22

W sierpniu 2013r. w PAL "Sami dla siebie" odbyły się warsztaty kulinarne. Przygotowane i poprowadzone były przez jedną z mam, która zaangażowała do udziału innych rodziców i dzieci - łącznie w warsztatch udział wzięło ponad 20 osób.

Wszystkie spotkania były bardzo ciekawe a uczestnicy wykazywali się ogromną aktywnością i zaangażowaniem w przygotowywaniu ciekawych potraw, a były to m.in.:

- sernik na zimno

- szaszłyki

- koktalje

- sałatki ze świeżych warzyw

- pasty serowe

- sałatki owocowe

- kanapki

Warsztaty cieszyły się tak ogromną popularnością, że planujemy kontynuację - wszystkim uczestnikom juz teraz życzymy SMACZNEGO!

Czytaj całość »


Zakończenie turnieju piłkarskiego pn.: „Huta Champions League 2013” w ramach PAL pn.: "Streetwork - odkryj potencjał osiedla"

Piotr Józefiak @ śr., 04/09/2013 - 12:02

W dniu 29.08.2013 r. zakończyła się I edycja turnieju piłkarskiego pn.: „Huta Champions League 2013”, organizowana wspólnie przez Radę i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz streetworkerów z Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn w grupie wiekowej do lat 15 oraz 9 drużyn w grupie wiekowej powyżej 15 lat. Łącznie, na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 na os. Dywizjonu 303, w 25 meczach fazy grupowej oraz w 3 meczach fazy pucharowej rywalizowało 14 zespołów tj. ok. 130 zawodników.

Czytaj całość »


warsztaty WenDo - samoobrona i asertywność w PAL Celarowska

Elżbieta Sarnek @ śr., 04/09/2013 - 13:24

 

Program Aktywności Lokalnej „Celarowska” 

zaprasza wszystkie Panie i Dziewczęta między 16 a 59 r. ż. z ul. Celarowskiej

  do udziału w bezpłatnych warsztatach WenDo - samoobrona i asertywność

 

WenDo to metoda przeciwdziałania przemocy fizycznej i psychicznej wobec kobiet.

Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu przestać czuć się bezradną i bezbronną oraz jak reagować na przemoc.

 

Dzięki udziałowi w warsztatach:

Czytaj całość »


Wystawa laureatów konkursu foto "Podgórze jakie znam"

Berenika Błaszak @ śr., 04/09/2013 - 19:44

„Podgórze jakie znam”

 Konkurs "Podgórze jakie znam" został zorganizowany przez Program Aktywności Lokalnej pn. „Stworzyć miejsce do życia”, realizowany   przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach Projektu „Pora na aktywność” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

W konkursie mogli wziąć udział mieszkańcy lub sympatycy Starego Podgórza.

W ramach konkursu można było zgłaszać prace w  trzech kategoriach:

·         miejsca lubiane, ważne oraz takie, w których spędzacie swój wolny czas

·         miejsca, które w Waszej opinii winny przejść metamorfozę

·         ważni ludzie Waszego dnia codziennego

Spośród 55 nadesłanych, spełniających kryteria konkursu, prac Jury  w dniu 19.08.2013. wybrało 20.

Czytaj całość »


Warsztaty w DPS w ramach PAL pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla”

Piotr Józefiak @ wt., 10/09/2013 - 11:24

W dniach 6, 7 oraz 8 sierpnia 2013 r. uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – Odkryj potencjał osiedla” wzięli udział w warsztatach pn.: „Bliżej niepełnosprawności” zorganizowanych we współpracy z Domem Pomocy Społecznej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes”, które mieści się na os. Hutniczym 5 w Krakowie.

Czytaj całość »


Najbliższe wydarzenia w PAL Ugorek.

Ewa Galicka @ czw., 12/09/2013 - 08:58

  • 16.09.2013 r. godz. 9.00-12.00 sala obrad UMK im. St. Wyspiańskiego, plac Wszystkich Świętych 3-4 – Krakowskie Forum Nauka-Biznes-Mieszkańcy-Samorząd. Wśród omawianych tematów dot. partycypacji społecznej, będzie również projekt rehabilitacji krakowskich osiedli w tym osiedla Ugorek.

 

  • 16.09.2013 r. godz. 18.00 salka parafialnia przy Kościele ul. Meissnera 20 – spotkanie organizacyjne dla mam z małymi dziećmi. Zapraszamy mamy z dziećmi do 3 roku życia, które chciałyby się spotykać, wymieniać doświadczeniami i aktywnie spędzać czas           z dziećmi.

 

  • 19.09.2013 r. godz. 17.00 siedziba PAL, ul. Ułanów 25 pok. 7A – spotkanie „Lokalne inicjatywy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby mieć wpływ na to co dzieje się na osiedlu.

 

Zapraszają serdecznie realizatorki PAL Ugorek.

  

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE