Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejWakacyjna przerwa w zajęciach j. angielskiego w PAL Ugorek.

Ewa Galicka @ śr., 03/07/2013 - 09:00

Na wakacje ruszać czas…

Informujemy, iż w czasie wakacji nie będzie zajęć z j. angielskiego.  Zapraszamy - również nowe osoby - ponownie we wrześniu. Dokładny termin i godzina rozpoczęcia zajęć będzie podany w późniejszym terminie.

Przerwa dotyczy jedynie zajęć językowych, pozostałe działania są nadal realizowane.

Zapraszamy!!!

Na zdjęciu poniżej przesympatyczna grupa z j. angielskiego - możesz dołączyć do nich we wrześniu:)

Czytaj całość »


„Festyn Azorski” – streetworkerzy z PAL na imprezie plenerowej

Piotr Józefiak @ czw., 04/07/2013 - 08:25

Na boisku sportowym przy XIV LO przy ul. Chełmońskiego (os. Azory) w dniu 14.06.2013 r. odbyła się impreza plenerowa pn.: „Festyn Azorski”. Na festynie nie mogło zabraknąć streetworkerów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy realizują Program Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla”.

Udział w festynie był doskonałą okazją do zaprezentowania większej grupie odbiorców założeń realizowanego programu, zarówno potencjalnym beneficjentom jak i licznie przybyłej społeczności lokalnej.

Czytaj całość »


PAL „Streetwork - odkryj potencjał osiedla” wspina się po drzewach.

Piotr Józefiak @ pt., 05/07/2013 - 14:21

W dniu 12 czerwca 2013 r. uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” uczestniczyli w zajęciach w krakowskim parku linowym, pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów.

W miłej atmosferze beneficjenci rozwijali umiejętności interpersonalne, przekonując się jak istotne jest wzajemne zaufanie i dobra komunikacja. Wspólna zabawa okazała się znakomitą alternatywą dla bezproduktywnego spędzania czasu na osiedlu.

Czytaj całość »


PAL "Sami dla siebie" w Ogrodzie Zoologicznym

Paulina Gosek @ pt., 12/07/2013 - 12:54

W dniu 10.07.2013r. odbyło się wyjście uczestników PAL "Sami dla siebie" do ZOO w Krakowie. Wspaniała pogoda sprawiła, iż humory dopisywały, a podziwanie różnych ciekawych gatunków zwierząt sprawiało ogromną frajdę - zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.

Mieliśmy okazję wziąć udział w karmieniu słoni, a jeden z nich, jako że występował w przeszłości w cyrku zaprezentował kilka sztuczek.

Było to pierwsze wyjście zorganizowane w okresie wakacyjnym, a biorąc pod uwagę frekwencję i zadowolenie uczestników z pewnością odbędą się kolejne. Zapraszamy!

 

Czytaj całość »


Gra miejska w Starym Podgórzu dla dzieci i młodzieży szkolnej

Berenika Błaszak @ pon., 15/07/2013 - 12:51

Nuda w Podgórzu? To niemożliwe!!!

W dniu 16.07.2013,  jeśli aura pozwoli,  zostanie przeprowadzona gra miejska po Starym Podgórzu-śladami ciekawych historycznie miejsc. W grze wezmą udział uczestnicy projektu socjalnego AMBASADORZY realizowanego przez MOPS FIlię nr 3

Czytaj całość »


Bezpłatne warsztaty 1 pomoc przedmedyczna dla mieszkańców Starego Podgórza

Berenika Błaszak @ pt., 19/07/2013 - 12:43

Uwaga! Uwaga! Robimy BEZPŁATNE warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej (z certyfikatem) dla mieszkańców Starego Podgórza z rejonu ulic:Józefińskiej, Krakusa, Benedykta, Czarnieckiego, Rękawka, Zamoyskiego w części znajdującej się przy Rynku Podgórskim, Węgierskiej, Legionów Piłsudskiego, Celnej, Kalwaryjskiej w części od Rynku Podgórskiego do Legionów Piłsudskiego oraz Rynku Podgórskiego i Placu Getta.
(liczy się faktyczne zamieszkanie, nie musicie mieć meldunku)
Zapisy już wystartowały.- można ich dokonać pod numerem telefonu 780-511-839.
Kto pierwszy ten lepszy.
Termin warsztatów:
14 i 15 września godz. 9.00-15.00
Miejsce: Rynek Podgórski 12/5.

Uważamy, że naprawdę warto.

Czytaj całość »


Rekrutacja na warsztaty WenDo trwa! Ilość miejsc ograniczona.

Ewa Galicka @ pt., 19/07/2013 - 15:21

Zapraszamy mieszkanki osiedli Ugorek i Wieczysta (ul. Ugorek, Włodkowica, Ułanów, Fiołkowa, Meissnera 33 i 35, Łąkowa, Janickiego, Nieduża, al. Jana Pawła II - odcinek między ul. Ułanów a Meissnera) na warsztaty WenDo - samoobrona i asertywność.

WenDo to metoda przeciwdziałania przemocy fizycznej i psychicznej wobec kobiet. Uczy jak  w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc.

Aby uczestniczyć w warsztacie WenDo nie potrzeba  siły ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. Wykorzystywane techniki nie wymagają żmudnych ćwiczeń ani sprawności. 

Planowany termin rozpoczęcia zajęć: sierpień 2013

Ilość miejsc ograniczona! 

Kontakt:

PAL "Ugorek" ul. Ułanów 25 pok 7A (wejście z tyłu budynku)

tel. 780-511-836

e-mail: palugorek [at] mops [dot] krakow [dot] pl

Czytaj całość »


„HUTA CHAMPIONS LEAGUE 2013” - ruszają zapisy na turniej piłkarski

Piotr Józefiak @ czw., 25/07/2013 - 10:54

Streetworkerzy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie realizujący Program Aktywności Lokalnej pn.:  „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w turnieju piłkarskim pn.: „Huta Champions League 2013”, który odbędzie się w dniach 09 – 31.08.2013 r. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na boisku sportowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 – os. Dywizjonu 303 bl. 66.

Zapisy w dwóch grupach wiekowych:

Czytaj całość »


praca na stanowisku Streetworker w PAL Celarowska

Elżbieta Sarnek @ czw., 25/07/2013 - 11:30

 

Program Aktywności Lokalnej Celarowska poszukuje osoby do pracy na stanowisku streetworker w realizowanym projekcie POKL współfinansowanym przez UE w ramach EFS.

Oferujemy umowę o pracę w wymiarze ¾ etatu – 30 godz. tygodniowo

Zakres umowy:

- na czas określony tj. do 31 maja 2015r.

- popołudniowe godziny pracy (14.00 – 20.00)

- praca metodą streetwork w środowisku

- praca z młodzieżą w wieku 15 – 25 lat, w której część stanowią młodzi mężczyźni, którzy weszli w konflikt z prawem często przynależący do grup kibiców

- możliwość odbycia szkolenia przygotowującego do rozpoczęcia pracy u streetworkerów już zatrudnionych w MOPS Kraków

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE