Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejPAL UGOREK ZAPRASZA NA GŁOSOWANIE!!!

Ewa Galicka @ pon., 13/05/2013 - 11:08

Dnia 16 maj 2013 r. o godz. 17.00 – 19.00 na terenie zielonym pomiędzy blokami Ugorek 1 - Włodkowica 5 odbędzie się głosowanie na pomysł do realizacji na Ugorku.

PRZYJDŹ I ODDAJ SWÓJ GŁOS!

   

   

       Wybierz jeden z pomysłów:

   - warsztaty rękodzieła

   - wieści z Ugorka

   - wspomnienia z Ugorka            

   - podwieczorek w ogrodzie

   - wymiennik

  -  trawa i wystawa

  -  WŁASNY POMYSŁ

   

  Wśród głosujących rozlosujemy drobne upominki.

  PRZEKONAJ SIĘ SAM, ŻE UGOREK TO OSIEDLE WIELU MOŻLIWOŚCI 

  Czytaj całość »
  

  Co słychać w Ruszczy?

  Aneta Badecka @ śr., 15/05/2013 - 11:37

  W Ruszczy zawitała wiosna, świat zawirował - paleta barw i dźwięków cieszy oko i ucho najbardziej wybrednych koneserów przyrody.

  A co u nas nowego? W okresie wiosennym zajęcia rekreacyjno-sportowe znalazły sporą rzeszę zwolenników. Zajęcia odbywają się we wtorki, czwartki, piątki  oraz w miarę możliwości w weekendy.

  Systematycznie we wtorki prowadzone są także zajęcia z rękodzieła  artystycznego.

  Zajęcia z języka włoskiego odbywają się w każdy czwartek. Liczna grupa 12 - osobowa spotyka się by szlifować piękny i dźwięczny język.

  Z inicjatywy mieszkańców został uruchomiony Klub Malucha. Comiesięczne spotkania dla rodziców i dzieci zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem. Kolejne zajęcia odbędą się w dniu 16.05.2013r. i będą poprowadzone jak zawsze w sposób kreatywny przez Panią Katarzynę - mieszkankę os. Ruszcza. Zapraszamy wszystkich chętnych ze swoimi pociechami. Zajęcia plastyczne doskonale wpływają na rozwój dziecka a przy tym pozwalają rodzicom choć na chwilę puścić wodze fantazji i przenieść się w świat najmłodszych.

   

  Czytaj całość »
  

  Kolejna wizyta wolontariuszy z Niemiec w PAL pn.: "Streetwork - odkryj potencjał osiedla"

  Piotr Józefiak @ pon., 20/05/2013 - 10:11

  Po raz kolejny Program Aktywności Lokalnej pn.: „Streetwork – odkryj potencjał osiedla” odwiedziła grupa 26 wolontariuszy i wolontariuszek w wieku 18-23 lat z Niemiec, z zaprzyjaźnionej organizacji IBB(Międzynarodową Organizację Kształcenia i Spotkań), która od 25 lat przeprowadza wyjazdy i seminaria edukacyjne dla dorosłych i młodzieży.

  Osoby, które wzięły udział w spotkaniu zdecydowały się na wolontaryjną roczną pracę w ośrodkach pomocy społecznej lub medycznej. Osoby te angażują się przede wszystkim w pracę integracyjną z dziećmi i młodzieżą. Pracują w ośrodkach lub w szkołach, zajmują się zarówno osobami niepełnosprawnymi, jak i osobami, które mają trudności w nauce i relacjach z innymi.

  Czytaj całość »
  

  MIESZKAŃCY UGORKA JUŻ WYBRALI!

  Ewa Galicka @ pon., 20/05/2013 - 13:37

  Dnia 16.05.2013 r. w godzinach od 17.00 do 19.00, mieszkańcy Ugorka mieli okazję zagłosowania na jeden z pomysłów do zrealizowania na rzecz społeczności lokalnej. Mieszkańcy oddali w sumie 69 głosów. Liczbą 27 głosów wygrał pomysł "podwieczorek w ogrodzie"

  Podczas głosowania był również czas na sąsiedzkie rozmowy i własne pomysły na zaktywizowanie społeczności Ugorka tj. festyn dla dzieci, ścianka na graffiti, wieczory poetyckie.

  Wszystkich chętnych zapraszamy już teraz do przygotowań podwieczorka, którego realizację  planujemy na połowę czerwca.

  Zapraszamy również do włączenia się w pozostałe nasze działania.

  Osobom głosującym serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również fundatorom nagród:

  - Krainie Zabaw Dziecięcych "Anikino", ul. Nieduża 4

  - Firmie Optycznej Convex, ul. Ułanów 29

  - Pracowni Cukierniczej "Blecharz", ul. Janickiego 3

  - Gabinetowi Kosmetycznemu "Ewa", ul. Ugorek 20

  oraz Wydziałowi Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa za obecność i wsparcie naszych działań.

  Czytaj całość »
  

  PAL SIKORKI 2013

  Dorota Głowacka-Prus @ pt., 24/05/2013 - 08:09

  Program Aktywności Lokalnej (PAL)  Sikorki działa w ramach projektu „Pora na aktywność” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Od stycznia 2013 r. realizujemy w ramach MOPS Kraków Filia nr 9 nową odsłonę Programu Aktywności Lokalnej Sikorki, który adresowany jest do wszystkich mieszkańców ulicy Sikorki i Sołtysowska ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców bloków przy ulicy Sołtysowskiej 10 c. i ul.Sikorki 15 w Krakowie. Z naszej oferty mogą korzystać również mieszkańcy ul. Centralnej, Kamionka i Na Załęczu.

  Projekt realizujemy do końca 2013 roku.

  NASZA OFERTA

  zajęcia stacjonarne w siedzibie PAL ul. Sikorki 15, m.in.:

  Czytaj całość »
  

  Gra Miejska Nasze Czyżyny

  Dorota Głowacka-Prus @ pt., 24/05/2013 - 11:33

  Czytaj całość »
  

  Gra miejska Nasze Czyżyny

  Dorota Głowacka-Prus @ pt., 24/05/2013 - 12:25

  Serdecznie zapraszamy do:

  gry miejskiej "Nasze Czyżyny" realizowanej w ramach działań środowiskowych PAL. Startujemy w dniu 26 maja 2013 roku o godz. 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego Al. Jana Pawła II 39. Rejestracja uczestników w godz. 12.00-13.00 w punkcie startowym Muzeum Lotnictwa, który równocześnie jest punktem końcowym gry. Koniec gry przewidziany na godzinę 16.30. Na najlepsze zespoły czekają nagrody rzeczowe! Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie festynu " Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom"

  Gra miejska odbywa się na terenie dzielnicy XIV Czyżyny, uczestnicy będą wykonywać zadania mi.in w punktach zlokalizowanych  w PAL Sikorki, Rada Dzielnicy XIV Czyżyny, Klub 303, Parku AWF i …jeszcze innych miejscach….można je będzie poznać uczestnicząc w grze.

  W każdym z punktów na uczestników czekają nasi agenci, którzy przydzielają zadania i oceniają ich wykonanie przez zespół. Punkty zostaną wpisane do Karty Zadań , którą wraz z instrukcją i mapą gry uczestnicy otrzymają przy rejestracji.

  Czytaj całość »
  logo POKL MOPS UE