Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejŚwiąteczny Dzień Sąsiada w PAL Siemaszki

Paulina Gosek @ pon., 17/12/2012 - 11:03
           Czyniąc zadość wielowiekowej Świątecznej tradycji oraz nieco krótszej tradycji naszego PAL, w dniu 13.12.2012r. o godz. 16.00 rozpoczęliśmy obchody Świątecznego Dnia Sąsiada.

Czytaj całość »


Spotkanie podsumowujące w świątecznej atmosferze.

Katarzyna Biernat @ pon., 17/12/2012 - 14:55

 W dniu 14.12.2012r. odbyło się spotkanie podsumowujące działania PAL Grzegórzki. Miało ono na celu wzmocnienie wzajemnych więzi między uczestnikami poprzez przypomnienie tego, co już udało się osiągnąć oraz omówienie dalszych planów. Była to również okazja do wspólnego spotkania w szerszym gronie i wymiany wniosków, spostrzeżeń i refleksji, a także podziękowań za wspólną pracę w projekcie.

Podczas oglądania krótkiej prezentacji można było przypomnieć sobie całą „historię” PAL, pooglądać zdjęcia i posłuchać  refleksji niektórych uczestników PAL. Oprócz uczestników, byli z nami    zaproszeni  wolontariusze, którym szczególnie dziękujemy za pomoc i współpracę. Jako realizatorom PAL Grzegórzki było nam szczególnie miło słuchać, że w ciągu trwania projektu i poprzez prowadzone działania nawiazały się nowe znajomości, a nawet przyjaźnie, które - w co mocno wierzymy - zaowocują wieloma nowymi pomysłami.

Pomimo, iż projekt PAL Grzegórzki dobiega końca, jego uczestnicy nadal będą mogli liczyć na nasze wsparcie.

Czytaj całość »


Spotkania podsumowujące realizację PAL pn.: „Siła rodziny”

Piotr Józefiak @ czw., 20/12/2012 - 09:53

 

W dniu 8 grudnia 2012 r. w pizzerii „Greg” przy ul. Meiera oraz 17 grudnia 2012 r. w klubie „Prominent” przy ul. Kamiennej odbyły się spotkania podsumowujące działania Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Siła rodziny”.

W czasie części oficjalnej podsumowano całościowe osiągnięcia realizowanego programu, wspominano zrealizowane inicjatywy, wspólne wyjścia i warsztaty, spotkanie w szerszym gronie było doskonałą okazją do wymiany uwag, spostrzeżeń i wniosków. Po części oficjalnej animator lokalny zaprosił wszystkich zebranych na uroczystą, wigilijną wieczerzę, a obsługa obydwu lokali zadbała o pyszne specjały na dalszą część spotkania.

Czytaj całość »


Spotkanie Podsumowujące w PAL "Razem zmieniamy"

Aneta Badecka @ pon., 31/12/2012 - 11:02

 

W dniu 22 grudnia w siedzibie PAL przy ul. Jeziorko 42e odbyło się Spotkanie Podsumowujące dotychczasową działalność PAL. W jego realizację zaangażowali się uczestnicy projektu, którzy m.in. przygotowali własnoręcznie wykonane zaproszenia dla Gości. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy os. Ruszcza, przedstawiciele Rady Dzielnicy XVIII, Kierownik i pracownicy Filii nr 4 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciel Straży Miejskiej.

 

Podczas wspólnego spotkania zaprezentowaliśmy dotychczasowe działania PAL oraz plany na następny rok. Miło było powspominać wspólne przeżycia i sukcesy. Nie zabrakło pysznych potraw i miłej atmosfery. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i działaniem przyczynili się do realizacji lokalnych działań na os. Ruszcza. 

Czytaj całość »


Kolejny rok za nami...

Aneta Badecka @ pon., 31/12/2012 - 12:09

Wraz z końcem roku nadszedł czas na podsumowania w PAL „Razem zmieniamy”. Zapał mieszkańców os. Ruszcza okazał się imponujący. Uczestnicy projektu zdobyli nowe umiejętności podczas dwuletnich warsztatów z rękodzieła artystycznego. Uzyskali dyplomy, ale na tym nie koniec. Mieszkańcy postanowili spotykać się samodzielnie bez udziału trenera. Obecnie 2 razy w tygodniu samodzielnie organizują zajęcia w Klubie Jeziorko, dzieląc się zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami tworząc piękne przedmioty. To też okazja, żeby przyjść, porozmawiać ze sobą i w ten sposób pielęgnować nawiązane kontakty. Mieszkańcy zaangażowali się w poprawę estetyki siedziby PAL. Trzeba przyznać, że są efekty. Udało się stworzyć przytulne miejsce o domowej i ciepłej atmosferze.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE