Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejKonferencja podsumowująca realizację projektu systemowego „Pora na aktywność”.

Berenika Błaszak @ pon., 08/10/2012 - 09:44

W dniu 5 października odbyla się konferencja podsumowująca  realizację projektu systemowego „Pora na aktywność”- tematem przewodnim spotkania była trzecia metoda pracy socjalnej.  Zgodnie z  programem konferencji odbyły się wystąpienia teoretyczne i prezentacje dobrych praktyk z realizacji PAL (program aktywności lokalnej) oraz dyskusje w dwóch panelowach tematycznych. Spotkanie było okazją do zaprezentowania efektów realizacji PAL przez MOPS w Krakowie, MOPS w Mielcu i OPS Libiążu oraz przez MOPR w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W trakcie konferencji odbył sie pokaz teledysku zreazliwoanego w ramach PAL "Stworzyć miejsce do życia". Ponadto jeden z uczestników ww. PAL Pan Piotr przeprowadził rozmowę z dziennikarzem radia Eska.

Czytaj całość »


PAL „Siła rodziny” - wspólne wyjścia po wakacjach.

Piotr Józefiak @ wt., 09/10/2012 - 14:09

 

W dniu 8 września 2012 roku beneficjenci Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Siła rodziny”, w ramach treningu umiejętności społecznych, uczestniczyli w wyjściu na kręgle oraz bilard. Wrześniowe spotkania ze streetworekrami są doskonałą okazją do wakacyjnych wspomnień oraz sposobem na ciekawe spędzenie długich, jesiennych wieczorów.

Czytaj całość »


warsztaty taneczne

Berenika Błaszak @ sob., 13/10/2012 - 12:17

Jeśli jesteś w wieku tzw. 50 plus, jesteś uczestnikiem Programów Aktywności Lokalnej realizowanych przez MOPS w Krakowie, warsztaty taneczne są właśnie dla Ciebie. Chętnych zachęcam do kontaktu ze swoimi animatorkami/ami. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: pon., czw. godz. 17.00-18.30 w Domu Kultury Podgórze ul. Sokolska 13 w Krakowie
Czytaj całość »


GRA MIEJSKA po Starym Podgórzu

Berenika Błaszak @ pon., 22/10/2012 - 16:09

W dniu 21.10.2012 odbyła się 5 godzinna gra miejska po Starym Podgórzu– śladami ciekawych historycznych miejsc.

Czytaj całość »


Graffiti Jam z PAL „Siła rodziny” na os. Azory

Piotr Józefiak @ śr., 24/10/2012 - 12:51

W dniach 19 – 20.10.2012 r. zorganizowano inicjatywę Graffiti Jam, która odbyła się na osiedlu Azory, w ramach realizacji Programu Aktywności Lokalnej pn.: „Siła rodziny”. Przez cały tydzień poprzedzający inicjatywę, beneficjenci PAL pn.: „Siła rodziny”, wspólnie z streetworkerami, przygotowywali powierzchnię muru przy ul. Jaremy, dokładnie czyszcząc gruntując i malując białą farbą ścianę pod graffiti.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE