Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejJESIEŃ W PAL GRZEGÓRZKI

Katarzyna Biernat @ wt., 11/09/2012 - 12:51

 

Zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty ekologiczne prowadzone przez animatora kultury.

 W programie dużo zabaw i konkursów z nagrodami. 

Uwaga: na rodziny, które w dniu warsztatów przyniosą własnoręcznie wykonanego ekoludka czekają dodatkowe nagrody!

Termin: 27.09.2012r. godz. 16.00 - 18.00

Miejsce: PAL Grzegórzki ul. Semperitowców 13 

Zapisy do 21.09.2012 r.  

Ponadto:

Zapraszamy mieszkanki Grzegórzek wraz z córkami (7-10 lat)

na warsztaty samoobrony i asertywności

Podstawowe cele warsztatów:

- wzmocnienie umiejętności komunikacyjnych między matką a córką

- stworzenie przestrzeni na rozmowę między matką a córką na tematy „tabu”

Czytaj całość »


Wrzesień z PAL Prądnik Czerwony

Elżbieta Mączka @ wt., 11/09/2012 - 13:47

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dzielnicy III do udziału w spotkaniach w PAL Prądnik Czerwony.

W piątek 14.09 o godz. 15 będzie można wysłuchać wykładu pani Cecylii Sękowskiej, która jest mieszkanką naszej Dzielnicy. Tematem spotkania będzie "Co niesie ze sobą współczesny postęp?".

Natomiast w kolejny piątek tj. 21.09 o godz. 15 spotkamy się z pracownikami Straży Miejskiej Miasta Krakowa, którzy przybliżą nam problematykę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, podpowiedzą, jak ustrzec się przed włamaniem, kradzieżą, jakie są najczęstsze metody działania oszustów itp.

Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniach wszystkie zainteresowane osoby!

 

Czytaj całość »


Zapraszamy na warsztaty parateatralne z PAL pn.: „Siła rodziny”.

Piotr Józefiak @ pt., 14/09/2012 - 11:33

 

We wrześniu Program Aktywności Lokalnej pn.: „Siła rodziny” zaprasza na warsztaty parateatralne. Zajęcia odbywają się w każdą środę oraz piątek w godzinach 17.00 - 19.00 w ZSO nr 1 przy ul. Blachnickiego 1, gdzie można spróbować swych sił w tańcu z poi oraz kijami, zagrać na bębnach djembe, conga, tara buka oraz puszczać ogromne bańki mydlane.

Zajęcia odbywają się zawsze na świeżym powietrzu, na boisku sportowym, w razie niepogody zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej ZSO nr 1.

Czytaj całość »


blok przy Józefińskiej 24 a się zmienia

Berenika Błaszak @ pon., 17/09/2012 - 15:16

Mieszkańcy wyszli z inicjatywą wyremontowania własnymi siłami klatki schodowej.  Jednak z uwagi na sytuację materialną mieszkańcy nie byli  w stanie zakupić materiałów malarskich we własnym zakresie. Pomoc przyszła z firmy HEBAN- otrzymaliśmy farby oraz gładź gipsową. Pozostałe materiały zapewnili sami lokatorzy.

Pomysł odmalowania klatki wynikał z  poczucia stygmatyzacji ze względu na stopień dewastacji wnętrza budynku, zniszczonego przez okolicznych wandali. Nie jest to pierwsza tego typu aktywność uczestników Programu. Mieszkańcy bloku przy ul. Józefińskiej 24a wspólnie odmalowali barierki na klatce schodowej. 

Nadal jest jeszcze wiele do zrobienia. Do tej pory udało się odmalować parter- zachęcamy do obejrzenia wyników prac.

Czytaj całość »


Projekt muzyczny w PAL Józefińska

Berenika Błaszak @ wt., 25/09/2012 - 08:59

Teledysk Chodzisz… jest efektem pracy w ramach projektu muzycznego realizowanego w Programie Aktywności Lokalnej „Stworzyć miejsce do życia".
Pomysł na produkcję płyty muzycznej z wykonaniami uczestników Programu Aktywności Lokalnej „Stworzyć miejsce do życia" powstał właściwie dzięki nim samym. Podczas jednego z warsztatów wyjazdowych w 2011 roku w ramach zajęć integracyjnych odbyło się karaoke. Z pozoru niewinna zabawa ujawniła drzemiące w nich, nie pokazywane publiczności, talenty muzyczne.
Tego odkrycia nie można było nie wykorzystać!!!

Nawiązano współpracę z Redshift Studio prowadzonym przez Pana Michała Pijocha, dzięki któremu powstała muzyka do tekstów oraz udostępnione zostało studio nagraniowe.
W efekcie powstał do tej poty 1 utwory wykonany przez uczestników PAL oraz improwizacje dzieci. Improwizacje powstały dzięki grze na samodzielnie wykonanych przez dzieci instrumentach. Ponadto wykorzystano misy i gongi tybetańskie udostępnione przez wolontariuszkę PAL Panią Monikę Doroszkiewicz.

Czytaj całość »


PAL Sikorki zaprasza na październikowe zajęcia w Klubie Sikorki:

Dorota Głowacka-Prus @ śr., 26/09/2012 - 12:34

 

W każdy poniedziałek od 16.00 do 18.00 oraz wtorek od 15.00 do 17.00 spróbujemy wspólnie opanować podstawy rękodzieła artystycznego w ramach Warsztatów twórczości – zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku, którzy lubią rzeczy niezwykłe i oryginalne i chcieliby nauczyć się wykonywać je samodzielnie.

czwartki od 18.00 do 20.00 zapraszamy na zajęcia przeznaczone dla miłośników gier planszowych oraz towarzyskich (m.in. Scrabble, Twister, rozmaite klocki i układanki) – każdy, kto lubi spędzać czas w miłym towarzystwie i nie boi się podjąć wyzwania na pewno znajdzie coś dla siebie! Oprócz tego można będzie także potrenować celność dzięki grze w rzutki oraz stać się mistrzem zręczności ćwicząc zabawę diabolo. 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Klubie Sikorki.

Czytaj całość »


DEBATA w PAL "Sami dla siebie"

Paulina Gosek @ czw., 27/09/2012 - 08:40

W Punkcie Aktywności Lokalnej „Sami dla siebie” przy ul. Ks. Siemaszki 31 zorganizowano w dniu 20.09.2012r. debatę obywatelską – spotkanie dla mieszkańców. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Straży Miejskiej oraz radny Dzielnicy IV oraz około 35 mieszkańców ulicy. Z najważniejszych poruszanych problemów można wymienić: kwestia braku sprzątania ulicy, problemy z segregacją odpadów, brak odpowiedniej ilości śmietników na psie odchody oraz problemy z ich opróżnianiem, problem psów wyprowadzanych bez kagańców, malowanie ścian budynków przez pseudokibiców oraz kwestia budowy drogi łączącej ul. Jaracza z ul. Ks. Siemaszki. Uczestnicy debaty kierowali swoje pytania bezpośrednio do Strażników Miejskich i radnego Dzielnicy IV, którzy chętnie odpowiadali na pytania. Ustalono wspólne działania dotyczące kilku spraw, a wyniki tych działań zostaną przedstawione na kolejnym spotkaniu.

Czytaj całość »


ZAJĘCIA w PAL "Sami dla siebie"

Paulina Gosek @ czw., 27/09/2012 - 08:42

Organizatorzy Programu Aktywności Lokalnej„Sami dla siebie”

zapraszają do udziału w bezpłatnych zajęciach:

 

  • Uczniowskie popołudnia – wspólne odrabianie lekcji, zajęcia  świetlicowe, rozwojowe – dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (codziennie 13.00-16.00)

 

  • Spotkania dla rodziców dla wszystkich rodziców, którzy chcą być w jak najlepszym kontakcie ze swoimi dziećmi i jak najlepiej wspomagać ich rozwój (szczegółowe informacje w Punkcie)

 

  • Warsztaty komputerowe czyli  komputer od podstaw (wtorek, czwartek 10.00-12.00)

 

Czytaj całość »


Wrzesień w PAL „Razem zmieniamy"

Aneta Badecka @ pt., 28/09/2012 - 11:20

 

Wrzesień 2012 r. to dla mieszkańców os. Ruszcza, a w szczególności ul. Jeziorko 42 - miesiąc urodzaju i zbierania plonów. W Dzielnicy XVIII Nowa Huta odbyły się Dożynki, które zostały zorganizowane przy Parafii św. Grzegorza. Proboszcz udostępnił na tę okoliczność ogrody plebańskie. Program Dożynek był bardzo bogaty m.in.: wystąpiła kapela folklorystyczna Cracovianie, można było zachwycić się występami artystycznymi dzieci oraz grup dożynkowych. Odbył się także przegląd wieńców dożynkowych. Nie zabrakło konkursów oraz atrakcji dla najmłodszych (mini stadnina konna, rogate ranczo, itp.). Kto odważniejszy, próbował swoich sił w castingu do serialu, bądź filmu pod patronatem Starss Impresariat Filmowy. Część uczestników Dożynek skorzystała z bezpłatnych badań i porad medycznych. Koniec imprezy zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem Joker. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Ogromne podziękowania należą się organizatorom, a także mieszkańcom ul. Jeziorko 42 PAL „Razem Zmieniamy”, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach.

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE