PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej"Zrzuć oponki na wiosnę"

Elżbieta Mączka @ śr., 04/04/2012 - 10:39

        
 

Wiosna przyszła!!!

Czas na pobudkę z zimowego snu i większą aktywność sprzyjającą zrzuceniu nagromadzonych "oponek pozimowych". W ramach naszej akcji możesz np.:

 1) zadbać o swoje zdrowie, kondycję i lepsze samopoczucie - Panie i Panowie mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji dietetyczki - zdrowe odżywianie, diety, prawdy i mity żywieniowe. Dodatkowo specjalnie i tylko dla Pań z Dzielnicy III ruszają po Świętach zajęcia fitness.

Czytaj całość »


Kolejna wyprawa rusza z PAL Prądnik

Elżbieta Mączka @ śr., 04/04/2012 - 11:35

 

I stało się… ruszamy na kolejną wyprawę i przygodę z  j. obcym. Tym razem do zdobycia góra j. angielskiego. Z naszymi przewodnikiem - wolontariuszem na pewno osiągniemy cel!!!

Zajęcia od podstaw odbywają się w każdy wtorek od godz. 17.30.

 To już kolejne zajęcia prowadzone przez niezwykłych mieszkańców Krakowa w ramach wolontariatu. Jeśli posiadasz jakieś umiejętności, wiedzę czy talent, którym chcesz się podzielić z innymi serdecznie zapraszamy do współpracy (ul. Dobrego Pasterza 72 tel. 12 412 00 04 lub 780 511 835)

A dotychczasowym wolontariuszom gorąco DZIĘKUJEMY. JESTEŚCIE WSPANIALI :)

Czytaj całość »


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Katarzyna Biernat @ śr., 04/04/2012 - 11:46

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości

radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

                           życzą

Realizatorzy Programu Aktywności Lokalnej „Aktywni Razem”

Czytaj całość »


BLOK DOBRYCH CUDÓW

Berenika Błaszak @ śr., 11/04/2012 - 11:30

Jak już pisaliśmy w marcu br mieszkańcy bloku przy ul. Józefińskiej 24a wspólnie odmalowali barierki na klatce schodowej. Było to pierwsze wspólne przedsięwzięcie mieszkańców bloku. Jednak nadal wiele jest jeszcze do zrobienia.

Lokatorzy  odkryli, że wspólne działanie na rzecz poprawy wyglądu części wspólnych jest możliwe. Obecnie wyszli z inicjatywą pomalowania wspólnymi siłami klatki schodowej.

Z uwagi na brak materiałów malarskich (ich zakup wiąże się ze sporym nakładem finansowym) lokatorki Pani Barbara, Pani Danuta, Pani Leokadia, Pani Róża oraz Pani Stanisława zdecydowały się opowiedzieć o wspólnym pomyśle w Kronice Krakowskiej celem zachęcenia sponsorów do wsparcia inicjatywy.

Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia efektów.

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/dom-cudow-w-krakowie/6929530

Wszystkich chetnych gotowych do udzielenia pomocy w postaci materiałów malarskich prosimy o kontakt z animatorką lokalną Berenika Błaszak- tel. 780-511-839

Czytaj całość »


KURKI CZUPURKI w PAL "Stworzyć miejsce do życia"

Berenika Błaszak @ śr., 11/04/2012 - 11:34

W dniu 06.04.2012r. z okazji Świąt Wielkanocnych w ramach Programu Aktywności Lokalnej „Stworzyć Miejsce do Życia” odbyły się zajęcia plastyczne,podczas których powstały piękne Świąteczne ozdoby. W tym samym dniu dzieci przekazały kurki czupurki lokatorom bloku przy ul. Józefińska 24a.- w tym osobom starszym.

 Za pracę w tworzeniu ozdób serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom spotkania.

 

Siadły dziewczęta,

Nożyczki w rękach,

Przy stole z papierem,

Kolorowym i klejem.

Wycięły kurki,

Różowe czupurki,

Świąteczne wycinanki,

Papierowe pudełko zasiadły.

Ręcznie robione zaniesiono

Naszym drogim lokatorom.

Czytaj całość »


JUŻ JESTEŚMY !!! Program Aktywności Lokalnej SIEMASZKI "Sami dla siebie"

Paulina Gosek @ pt., 13/04/2012 - 15:34

MOPS Kraków Filia nr 2, ul. Radzikowskiego 37, w ramach projektu „Pora na aktywność" realizuje Program Aktywności Lokalnej (PAL) „Sami dla siebie” skierowany do społeczności lokalnej ulicy Ks. Siemaszki w Krakowie, którą łączy wspólne miejsce zamieszkania. Celem programu jest aktywizacja społeczna i wzrost integracji mieszkańców oraz zachęta do podjęcia działań wyzwalających kreatywność, inicjatywę do samoorganizacji. Poprzez uczestnictwo w projekcie społeczność lokalna otrzyma możliwość zaangażowania się w przekształcanie swojego otoczenia w miejsce bardziej przyjazne oraz włączy się w działania skierowane do wszystkich mieszkańców ulicy.

 

PAL nie jest gotowym produktem – to otwarta przestrzeń działań

 

to właśnie od Państwa zależy jaki będzie jego ostateczny kształt,

co zostanie zorganizowane oraz co po nim ostatecznie pozostanie –

 

czekamy na wszelkie propozycje, sugestie, pomysły.

Czytaj całość »


PAL „Siła rodziny” zaprasza na zajęcia sportowo - rekreacyjne.

Piotr Józefiak @ wt., 17/04/2012 - 09:07

 

Streetworkerzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej realizujący Program Aktywności Lokalnej „Siła rodziny”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszy Społecznego zaprasza młodzież w wieku 15 – 25 lat z dzielnic IV, V, VII, XI, XII Miasta Krakowa na zajęcia sportowo – rekreacyjne odbywające się co tydzień na salach gimnastycznych.

Zajęcia odbywające się co tydzień w każdy wtorek:

·         sala gimnastyczna Gimnazjum nr 29, ul. Aleksandry 17, godz. 19.00,

kontakt Karolina: 607-808-431, Jacek: 607-809-507

Czytaj całość »


Warsztaty "Mój ogród" w Ruszczy

Aneta Badecka @ wt., 17/04/2012 - 12:08

Na ul. Jeziorko zawitała wiosna, a wraz z nią rozkwitły plany dotyczące ogrodu. Od 16 kwietnia ruszyły warsztaty „Mój ogród”, podczas których przynajmniej część z propozycji uczestników PAL spróbujemy wspólnymi siłami urzeczywistnić. W kwietniu zajmiemy się pielęgnacją ogrodu po zimie: przycinaniem roślin, plewieniem, uzupełnianiem kory itp. Będą również zajęcia teoretyczne: „BHP w ogrodnictwie”, „Kalendarz prac w ogrodzie”, „Małe formy ogrodowe oraz pielęgnacja róż do podanych form i pielęgnacja iglaków”. Zachęcamy również do udziału w innych zajęciach: warsztatach „Zróbmy to razem”, zajęciach fitness i na siłowni oraz do korzystania z poradnictwa specjalistycznego, kącika prasowego i biblioteki PAL.  

Czytaj całość »


spotkanie edukacyjne dla mieszkańców Starego Podgórza

Berenika Błaszak @ pon., 23/04/2012 - 14:40

Dom Kultury „Podgórze”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

zapraszają na

spotkanie

ze Strażą Miejską

Miasta Krakowa

30 kwietnia 2012(poniedziałek) godz. 17.00

Dom Kultury „Podgórze”, ul. Sokolska 13

Spotkanie zrealizowane w ramach

Programu Aktywności Lokalnej

„Stworzyć miejsce do życia”

realizowanego przez

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

w Krakowie

 

!!!!serdecznie zapraszamy!!!!

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE