Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjny Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności LokalnejPierwsza rocznica naszej grupy

Elżbieta Mączka @ pt., 11/03/2011 - 12:53

W dniu 4.10.2010r. w Punkcie Aktywności Lokalnej przy ul. Dobrego Pasterza 72 odbyło się spotkanie osób niskorosłych. Obchodziliśmy 1-szą rocznicę tych spotkań, które z inicjatywy pracowników socjalnych MOPS F-1 i grupy osób niskorosłych przybierają interesująca formę. Spotkanie było okazją do podsumowania 1-szego roku działalności.

Na spotkanie przyjęła zaproszenie Pani dr Małgorzata Musiałowicz – Prezes Fundacji ALMA-SPEI, która wygłosiła wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat opieki nad dziećmi, osobami przewlekle chorymi. W tym dniu nie zabrakło obowiązkowego poczęstunku tortem, z którego Zosia nasza „słodka niskorosła” zdmuchnęła pierwszą świeczkę.

Czytaj całość »


Mikołajkowe spotkania na Prądniku

Elżbieta Mączka @ pt., 11/03/2011 - 13:25

Pracownicy PAL Prądnik Czerwony w okresie okołomikołajkowym zostali zatrudnieni przez św. Mikołaja do pomocy. Do ich zadania należało zorganizowanie spotkań najmłodszych uczestników zajęć w PAL z tym niezwykłym gościem podczas jego wizyty w Polsce. Udało się doprowadzić aż do dwóch spotkań naszych milusińskich ze Świętym.

Do pierwszego spotkania doszło już 5 grudnia w Centrum Zabaw Dziecięcych "Gibon" w Krakowie. Do trwającej ponad 3 godziny zabawy zaprosiliśmy 17 dzieci. Wszystkie dzieci - a były to same bardzo grzeczne dzieci - otrzymały od Mikołaja paczki.

Czytaj całość »


Prądnikowy "Festiwal Jasełek"

Elżbieta Mączka @ pt., 11/03/2011 - 14:29

Dnia 23 lutego 2011 r. odbył się „Przegląd jasełek”, który był zorganizowany przy udziale Programu Aktywności Lokalnej Prądnika Czerwonego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Przegląd rozpoczął się o godzinie 10.00 w Czerwonoprądnickim Domu Kultury przy ul. Dobrego Pasterza 100.              

W przeglądzie zaprezentowały się cztery grupy:

- Samorządowe Przedszkole Nr 65 „Perełka”,

- Świetlica Środowiskowa „Wesołe Małolaty”

- Szkoła Podstawowa Nr 2,

- Szkoła Podstawowa Nr 2 wraz z Parafią św. Jana Chrzciciela.

Czytaj całość »


Dzień Kobiet w PAL "Siła Rodziny"

Justyna Mańka @ wt., 15/03/2011 - 14:13

8 marca w Punkcie Aktywności Lokalnej przy ul. Urzędniczej 20/3 odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Przy kawie i słodkościach można było poradzić się zaproszonej kosmetyczki w sprawie diagnozowania oraz pielęgnacji skóry. Dodatkowo, Panie mogły nauczyć się relaksującego masażu dłoni, a także jak domowymi sposobami i przy użyciu niewielkich kosztów, można zadbać o wygląd. Prawdziwie przyjazna atmosfera spotkania skłaniała uczestniczki do żartów, żadna z Pań nie wyszła niezadowolona, zatem spotkanie uznajemy za udane.

Czytaj całość »


PAL Józefińska - wyjście na lodowisko

Anna Dudek @ śr., 16/03/2011 - 13:01

Dnia 17. lutego dzieci uczestniczące w Programie Aktywności Lokalnej w ramach zajęć prowadzonych przez wolontariuszy, udały się na lodowisko Cracovii przy ul. Siedleckiego 7 pod opieką wolontariusza. Grupa dzieci liczyła 7 osób. Dzieci mogły zobaczyć jak można spędzić wolny czas.  Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję spróbować jazdy na łyżwach. Dzieci bawiły się na lodowisku ponad 2 godziny, zabawa była doskonała…

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE