Program Aktywności Lokalnej Wolontariusze w PAL Józefińska Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej Program Aktywności Lokalnej PAL „Sikorki" - Pierwszy piknik integracyjnyPierwsza rocznica naszej grupy

Elżbieta Mączka @ pt., 11/03/2011 - 12:53

W dniu 4.10.2010r. w Punkcie Aktywności Lokalnej przy ul. Dobrego Pasterza 72 odbyło się spotkanie osób niskorosłych. Obchodziliśmy 1-szą rocznicę tych spotkań, które z inicjatywy pracowników socjalnych MOPS F-1 i grupy osób niskorosłych przybierają interesująca formę. Spotkanie było okazją do podsumowania 1-szego roku działalności.

Na spotkanie przyjęła zaproszenie Pani dr Małgorzata Musiałowicz – Prezes Fundacji ALMA-SPEI, która wygłosiła wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat opieki nad dziećmi, osobami przewlekle chorymi. W tym dniu nie zabrakło obowiązkowego poczęstunku tortem, z którego Zosia nasza „słodka niskorosła” zdmuchnęła pierwszą świeczkę.

Czytaj całość »


Mikołajkowe spotkania na Prądniku

Elżbieta Mączka @ pt., 11/03/2011 - 13:25

Pracownicy PAL Prądnik Czerwony w okresie okołomikołajkowym zostali zatrudnieni przez św. Mikołaja do pomocy. Do ich zadania należało zorganizowanie spotkań najmłodszych uczestników zajęć w PAL z tym niezwykłym gościem podczas jego wizyty w Polsce. Udało się doprowadzić aż do dwóch spotkań naszych milusińskich ze Świętym.

Do pierwszego spotkania doszło już 5 grudnia w Centrum Zabaw Dziecięcych "Gibon" w Krakowie. Do trwającej ponad 3 godziny zabawy zaprosiliśmy 17 dzieci. Wszystkie dzieci - a były to same bardzo grzeczne dzieci - otrzymały od Mikołaja paczki.

Czytaj całość »


Prądnikowy "Festiwal Jasełek"

Elżbieta Mączka @ pt., 11/03/2011 - 14:29

Dnia 23 lutego 2011 r. odbył się „Przegląd jasełek”, który był zorganizowany przy udziale Programu Aktywności Lokalnej Prądnika Czerwonego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Przegląd rozpoczął się o godzinie 10.00 w Czerwonoprądnickim Domu Kultury przy ul. Dobrego Pasterza 100.              

W przeglądzie zaprezentowały się cztery grupy:

- Samorządowe Przedszkole Nr 65 „Perełka”,

- Świetlica Środowiskowa „Wesołe Małolaty”

- Szkoła Podstawowa Nr 2,

- Szkoła Podstawowa Nr 2 wraz z Parafią św. Jana Chrzciciela.

Czytaj całość »


Dzień Kobiet w PAL "Siła Rodziny"

Justyna Mańka @ wt., 15/03/2011 - 14:13

8 marca w Punkcie Aktywności Lokalnej przy ul. Urzędniczej 20/3 odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Przy kawie i słodkościach można było poradzić się zaproszonej kosmetyczki w sprawie diagnozowania oraz pielęgnacji skóry. Dodatkowo, Panie mogły nauczyć się relaksującego masażu dłoni, a także jak domowymi sposobami i przy użyciu niewielkich kosztów, można zadbać o wygląd. Prawdziwie przyjazna atmosfera spotkania skłaniała uczestniczki do żartów, żadna z Pań nie wyszła niezadowolona, zatem spotkanie uznajemy za udane.

Czytaj całość »


PAL Józefińska - wyjście na lodowisko

Anna Dudek @ śr., 16/03/2011 - 13:01

Dnia 17. lutego dzieci uczestniczące w Programie Aktywności Lokalnej w ramach zajęć prowadzonych przez wolontariuszy, udały się na lodowisko Cracovii przy ul. Siedleckiego 7 pod opieką wolontariusza. Grupa dzieci liczyła 7 osób. Dzieci mogły zobaczyć jak można spędzić wolny czas.  Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję spróbować jazdy na łyżwach. Dzieci bawiły się na lodowisku ponad 2 godziny, zabawa była doskonała…

Czytaj całość »
logo POKL MOPS UE